она што не Vip значи во покер

Две од колеџ фудбал е останатите непоразен squads ќе се стави на тест во саботата, како Минесота и Baylor се наведени како underdogs во Недела 12 акција.Нема она што не vip значи во покер. 8 Минесота (9-0) е 3.5-точка аутсајдер на патот на No. 20 Ајова (6-3), додека Бр 13 Baylor (9-0) е голем 10.5-точка дома, аутсајдер на No она што не варијанса значи во покер. 10 Оклахома Sooners (8-1).На тие два натпревари, фактот дека Минесота е аутсајдер може да дојде како поголем изненадување за повеќето колеџ фудбалски навивачи.На Gophers се доаѓа надвор огромна победа против Пен Држава, која веднаш vaulted на тимот во плејофот слика.Тоа, рече, на Hawkeyes сигурно ќе биде голем тест.Ајова три загуби – да рангираните тимови Мичиген, Пен Државата, и Висконсин – дојде со комбиниран 14 поени, па додека неговиот рекорд може да не се појави импресивен, нема сомнение дека Hawkeyes може да висат со елитната конкуренција.Дека нели избегале известувањето на Минесота, која е играње фудбал со сосема различна култура под главата тренер P. Fleck.Ние се случува да се практикуваат оваа недела потешко отколку што некогаш сум ја практикува, бидејќи имаме нашите очи фиксиран на цел, која се случува 1-0 во Ајова сезона," Минесота високи одбранбени крајот Картер Coughlin изјави Минесота Стар Трибјун. "И ние се случува да се грижи за бизнис." Во меѓувреме, Baylor се соочува со страшни тест против Оклахома.Мечките се одигра релативно слаба распоред, и тие не го погледна надмоќна тоа: Baylor има една резултат победи над тимови, како Западна Вирџинија, TCU, Ајова Државата и Ориз во зависност од сезоната, ниту еден од нив сега се рангирани.Дека има оставено многу со впечаток дека Baylor е overachieving на годината, и не мора потекло за да преживее како плејоф тим до крајот на сезоната.Но шокантна победа над Оклахома Sooners може брзо да се промени таа перцепција, а не за она што го Носи Пен Државниот победи не за Минесота минатиот викенд.Ние не сме случува да се направи нешто посебно," Baylor тренер Мет Rhule рече на прес-конференција она што не vlt се залагаме за коцкање. "Ние се случува да се направи она што ние го правиме и да се надеваме дека нашите момци се направи повеќе игра отколку нивните момци се направи, да се знае дека ние се случува да се направи игра и тие се случува да се направи многу на игра, исто така, тие се навистина добри, но тоа е она што е забавно за оваа игра." Едвај една недела оди од каде што не е некоја голема игра да се игра во ДИК, и Недела од 12 не е исклучок.Нема казино во оклахома со воден парк. 4 Грузија (8-1) ќе се игра во Бр 12 Обурн (7-2) во друга игра, кои потенцијално би можеле да имаат плејофот и на конференција шампионатот импликации.Грузија влезе во игра како три-point омилен на патот, но нема да имаат лесен време на тоа против Тигрите казино во oneida њујорк. "Точка на напад е три различни места на секоја игра: тоа е одбранбен, тоа е назад, и не е нешто надвор од тоа, дали тоа е RPO или некој вид на екранот за играта.Тие секогаш прави да се брани целиот терен," Грузија тренер Кирби Smart им кажал на новинарите за Обурн е дело казино во онтарио канада по нијагарините водопади. "Тоа е колеџ фудбал сега, и тие се направи добра работа од тоа".
Исто така, во Недела 12 акција, Бр 23 Морнарица ќе ја посетите Бр 16 нотр дам, со Борбите Ирски инсталиран како 7.5-точка фаворит во уште еден matchup меѓу рангираните тимови во саботата..