казино во онтарио канада по нијагарините водопади

10, Sisolak охрабруваат Nevadans да останат дома како начин за спречување на новиот бран во епидемија.Но сега за сега, казина остануваат отворени.Кога го прашав за можни нови ограничувања, Стивен М казино во онтарио канада по нијагарините водопади. IMHO Гувернерот е продолжување на ефектите на вирусот од страна на застапување овие смешно lock-за падови и маска за застапување кои не апсолутно ништо за да се спречи фаќање вирус,како се покажа неговата Екселенција управување на договор за тоа.Страв-mongering во своите најдобри.Ако сите дека ограничувањата и сè би требало да работат и рекол исчезна со правилата, тогаш како дојде тој доби на тајните 19, тоа само ми кажува дека нашите гувернерот на Невада и гувернерот на Њујорк им помогнам на правилата на луѓе, но не се придржуваат кон своите правила, Ако сите овие работи што тој е ставање на државата Невада тоа би требало да се работи, тогаш зошто тој се добие covid-19 прашам дека единственото нешто што значи е во него и дека Њујорк гувернерот не обрнувајќи внимание на Ниту една друга држава се потпира на игри и соба даноци повеќе од Невада.Кофриране казина ќе биде финансиски самоубиство.Не се очекуваат Feds да врне трилиони на државата во скоро време.Пред затворање казина....Имаат казина обезбеди бесплатно N95 маски, кои, всушност, работи!Мора да се користи казино слободни маски само!!!Сите други маски, вклучувајќи ги и "мода" видови воопшто НЕ РАБОТАТ!Хируршки маски само запре вода капки казино во маслиново гранка мисисипи.

Во четвртокот, Охајо започна три-недела мало curfew помеѓу 10 часот и 5 часот наутро.Масачусетс, исто така, има намалување часа во своите три комерцијални казина.На друго место, Атлантик Сити казина остануваат отворени.Но, ресторани — вклучувајќи ги и оние во Атлантик Сити казина, беа нареди да не му служи на храна или пијалоци во затворен простор меѓу 9 часот и 5 часот наутро.Во петок, Sisolak позитивен за coronavirus.Тој рече дека и тој има "блага главата метеж." Тој останува ставени во карантин во неговата Carson Град дома.Тој не е сам.Во средата, Невада, го видов 1,665 нови coronavirus случаи и уште три лица.Во вкупно, пандемија доведе до 125,459 случаи и 1,947 смртни случаи во Невада.Исто така, оваа недела државниот видов најголем број на пациенти во болниците поради пандемија dualit четири слот лајт toaster. несакана вести" dualit класичен vario aws combi полиран 2 + 1 слот toaster. N95 го запира вирусот!Се шири надвор ресторан во внатрешноста табели повеќе!Не се затвори, или во Лас Вегас ќе умре!!Не затвори!Не затвори !Не затвори !Друг Казино затворање ќе наметне вкупно катастрофа на работници и лицата кои тие ги издржуваат во Лас Вегас и сите ако Невада.Нека Гувернерот пазете - втор исклучување, НЕМА да бидат прифатени од страна на луѓето.....Колку од тоа е лажен и контрола?Тој ќе оди надолу како човек кој загинаа да goose што лежеше Златно јајце.Вегас нема да преживее ова, тоа нема да се врати за една деценија во меѓувреме градот инфраструктура ќе се трансформира со загуба во даноци.Јас ја играат бинго на Зајдисонце Станица секојдневно.Секој има маска на и маска правило е строго се спроведуваат, како и социјално дистанцирање.Казина соработуваат и имам уште да видиме доказ на вирусот скок доаѓа од казина.Така ги остават на мира!Бизниси во Невада претрпе доволно.Постои, исто така, нема докази дека се шири се припишува на баровите и рестораните.Ако sisolak затвора казино повторно тој ќе се прават сите нас во домаќинство огромна корист јас работам во една од thetop хотели на лента и јас да ви кажам не се кажува вистината за тоа колку вработени и гости кои имаат covid но тие воопшто не сакам да се затвори bck надолу бидејќи тие се уште се обидува да се опорави од месеци тие изгубени пари која оди за да се покажат тие воопшто не им даде на браната за нашите животи и семејството само за правење на доларот тажно, но вистинито јас се прашувам колку лобирање пари тече во Невада се обидува за да се задржи бизниси се отвори.Ќе биде добар истражни напори и извештај. dualit класичен vario aws 4 слот toaster полиран.