како да се подигне во покер

Или како да се справи до 500,000 обложување трансакции по втората.. како да се подигне во покер.

Оваа недела на објавување Компјутери објави главно техничка член на софистицирани и постојано се развива информатичката технологија е потребно да се задржи велика БРИТАНИЈА онлајн обложување група bet365 на горниот крај на меѓународната коцкање пазарот.Оперативниот параметри се неверојатни; bet365 работи центри во Лондон и Манчестер способни да се справат со 500,000 коцкање трансакции во секоја секунда, со капацитет да продолжат да работат ефикасно под значителен стрес на врв обложување времиња, кога live обложување на настани често достигнува извонредни нивоа и до два милиони конкурентни punters може да биде со користење на објекти.Компанијата може да се пофали повеќе од 11 милиони десктоп и мобилни клиенти низ целиот свет, со некои GBP 20 милијарди wagered на својата sportsbook сам.Поради својот спортски обложувања клиенти се обложуваат на популарни, време-критични настани, како на пример, фудбалски натпревари и коњски трки, неговите системи треба да имаат доволно еластичност и способност да на моменти се справи со 200 до 300 проценти вишокот активност над просекот.Извршниот ДИРЕКТОР на Денис коутс (coates) одлучи дека друштвото треба да се развие својата сопствена мрежна архитектура, и како резултат на тоа, компанијата има инвестирано многу во развој во куќата системи и софтвер способност.Бизнис континуитет 24/7/365 е клучен приоритет за системот, и редовно итни тестови се спроведени, ТОА главен Нил Selby изјави Компјутери: "Осигурувањето бизнис континуитет и опоравување од катастрофи е главната цел на нашата програма за инвестиции во текот на изминатите три години.Што се потребни за да се докаже дека ние сме способни да преживеат голем сајт прекинување, поради некој технички неуспех или потенцијално катастрофални последици од природни катастрофи, како што се пожар или поплава." Компјутерски извештаи кои се во прилог на удвојување на сервери и комуникациска опрема за заштита од неуспех, Selby и неговата поделба, исто така, мораа да се соочат со компанијата брзиот раст на корисникот броеви во текот на изминатите три години, со распоредување на големата еластичност и одгледување на мрежата капацитет во исто време како да се подигнат пари без да се коцкање. "Ние, исто така, треба да се искористат сите можни технички ефикасност подобрувања," вели Selby.Член е долги и главно на техничко, но, секако, вреди да се прочита, особено од ТОА people.https://www.computing.co.uk/ctg/feature/2330194/inside-bet365-s-gbp1m-business-continuity-project/page/2 Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година како да се подигне во zynga покер. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] како да се добие слободен чипови huuuge казино.