како да добиете вип поени во големи риби казино

[Слика од partypokerLIVE твитер]Ајде да ги разгледаме во тоа како тој го направи тоа.Движење на Baha Март Одморалиште во Бахамите, заедно со голем маркетинг push, работел, како 1,815 играчи scurried околу покер маси како мравки во потрага по подароци за да се земе дома на нивните кралицата.Споредете го тоа со 1,061-учесници кои придонесоа кон Сем Greenwood е 2017 милиони долар награда, и треба да се каже настанот беше успешен и покрај паѓа околу еден милион долари срамежлив на гаранција.Финалната маса, додека испразнет од било standout ѕвезда, се уште беше chocked полн со квалитет.Крег Мејсон беа направени во конечната табела на Светската Серија на Покер (WSOP) $1.5 к No-Limit Hold ' em настан во 2016 година, завршувањето на шестата.Марк MacDonnell имаше многу голема време искуство, по завршувањето на четвртото место во WSOP Милионер Создателот, четврта во Светот Покер Турнеја (WPT) LAPC, и неодамна освојувањето на областа од 640-учесници во придружен настан на Seminole Хард Рок Покер Отворен за $119,465.

Филипе Oliveira – 197,500,000 6 како да добиете вип поени во големи риби казино. Diogo Veiga – $400,000 7. Константин Маслак – $600,000 6 како да добиете вип поени во дин слотови. The flop слезе Qd9c2s, Oliveira залог 60 милиони евра, Мејсон пресели ги сите во-за 299 милиони денари, и на човекот од Португалија се нарекува.Мејсон покажа K9o за еден пар на nines, но Oliveira имаше A9 за подобро kicker.За возврат, и реката bricked за Американски, и Oliveira е рака одржа aloft за само втор пат во својата кратка и слатка кариера.Еве ја конечната табела резултати: Конечната Табела Резултати: 1 како да добиете вип следната продажба слот. Константин Maslek – 375,000,000 2 империја градот казино 810 yonkers авенија.