Skampa казино Ensenada Baja калифорнија

Лас Вегас Конвенцијата и Посетителите Орган (LVCVA) извршен ДИРЕКТОР Роси Ralenkotter има добиено шест проценти зголемување на заработувачката и еден-време за 50 проценти плата, бонус од $208,000, по агенцијата одбор едногласно го одобри базирани на успешност награди skampa казино ensenada baja калифорнија.

LVCVA Надомест Одбор Претседател Чак Боречка, чија ден работа е да се биде претседател и COO на Mandalay Залив, соопшти придобивките во испратена изјава.Сепак, таму беше малку-на-нема објаснување за тоа како одборот пристигна во такви својот заклучок.Невада Притиснете Асоцијација Бери Смит изјави Лас Вегас Преглед-Весник, "нема причина да не мора тоа да расправа на отворена седница.Тоа е целата целта зад [отворена седница] статут." На LVCVA е во центарот на неодамнешните јавни критики по Преглед-Journal објави серија на приказни на агенцијата екстравагантни wining и јадење практики, кои се вклучени $700,000 на алкохол и $85,000 на showgirls во текот на изминатите три години.Не математика: излегува на околу 15,555 снимки годишно во $15 шут, и ако тие овластена некои приватни настапи на "Јубилеј," ние сме малку изгубено и на она што $85K во вредност од 5'10" leggy убавини ќе ги добие.На LVCVA е финансиран преку хотел опременост на данок на сите останува во Кларк Каунти.Се чини дека Лас Вегас Конвенцијата и Посетителите Орган знаеше дека Ralenkotter е бонус и плата пад може да предизвика некои медиуми pushback.Во соопштението, Куглање, изјави извршниот ДИРЕКТОР на "заслужува секој денар," и дека неговите перформанси "зборува за себе." Ralenkotter е нова база плата ќе биде околу $440,000 годишно, но "еден-време" 50 проценти плата, бонуси, секако, не е надвор од нормата.Всушност, LVCVA шеф може доста да смета на нив, историски гледано.Од 2016 година назад до 2014 година, тој е собираат бонус секоја година, од $166,200 минатата година до $127,862 во 2015 година е jalen ramsey слот благајничките. Во 2014 година, тој заработи екстра $147,992, и секој пат, тие беа наведени како "еден-време" extras (додатоци).Според Транспарентен Невада, Ralenkotter е нов плата ќе го направи третиот-највисоко платена државна вработен во Невада, зад себе само две хирургија професор на UNLV Рено, и од нив направи $1 милиони денари на годишно ниво.Невада Гувернерот Брајан Sandoval прави помалку од $150,000 за неговите услуги, и државните законодавци се соберат само $150 по сесија ден, заедно со $142 во по дневници.За оние кои се скептични за LVCVA е очигледна богатата трошење на средства и надомест на штета пакети, не се плашат: агенцијата е истрага.Власта најави оваа недела дека тоа е најмен сметководствена фирма Piercy Шешир Taylor & Kern за вршење на финансиска ревизија од своите книги е jamul казино уште се отворени.

"Наводите беа донесени и назад, и јас сакам да бидете сигурни дека ние сме за вршење на јавна работа и заштита на даночните обврзници," Северна Лас Вегас Градоначалник и LVCVA Политика Комисија Претседател Џон Ли објасни.Агенцијата за Претседател Лоренс Неделно одговори во април на wooing на потенцијалните конвенција лидери со храна, забава, топ-полица алкохол, и showgirls, велејќи, "мораш да им даде нешто да се добие нешто." "Вегас значи бизнис е jamul казино се отвори токму сега. LVCVA се прави токму тоа.Работи да се задржи ни во која #1 на самото место," Неделно подоцна испратила. dualit 4 слот toaster и литургија.