како да се добие слободен чипови за Zynga покер

По повеќе од една година на расправата, државата Делавер конечно го објави својот онлајн игри прописи.Додека се уште се смета за еден предлог, својата откривањето не е помалку релевантни малку повеќе од една година по државниот гувернер Џек Markell додаде неговиот потпис на државата онлајн коцкање законодавство, Делавер Игри на Конкурентноста Акт на 2012 година како да се добие слободен чипови за zynga покер. Markell е John Hancock на законодавството даде Делавер разлика на тоа што на прв НИ земја да ја легализира онлајн коцкање освен покер, вклучувајќи слотови и маса игри, како и поставување во движење на подготовка на државниот онлајн игри правила.Предлогот е сеопфатен, да го кажам барем, истакнувајќи бројни барања и дополнувања се смета за критична за кандидатите доколку тие бараат да влезат на пазарот.Овие измени и дополнувања сега ќе вклучуваат нови Интернет Lotter прописи, нешто што законот го опишува како "сите лотарија игри во кои играчот интеракција со играта управувана од страна на Заводот се случува преку Интернет (која, за целите на оваа глава, ќе вклучуваат какви било јавни или приватни компјутерски или терминал мрежа, без разлика дали се поврзани по електронски пат, безжично, преку оптички мрежи технологија или други средства), вклучувајќи и Интернет билет игри, Интернет, видео лотарија и Интернет маса игри." Земени како целина, предложените прописи ќе го поставите правила и параметри за голем број на сектори, вклучувајќи го и минималниот внатрешните контроли, добавувачот лиценцирање, вработен лиценцирање, одобрување на гејминг опрема, и други оперативни стандарди.Еден од најважните правила на предлогот на забрана на секој кој има е осудено за кривично дело или било игри поврзани со криминал од тоа да имаат нешто да се направи со онлајн коцкање индустрија во државата.Ова исто така вклучува и кое било лице или компанија која не успеа да се придржува до важечките закони за даноци на "федералните, државните или локалните власти".Додека други земји се стави во лош актер клаузула за нивното законодавство да се задржи одредени компании од внесување на своите пазари, Делавер е тоа малку поинаку, оставајќи клаузула целосно надвор од прописите, но јакнење на Поделбата на Игри за Спроведување на законот (DGE) да го одобри или ограничување на подносителот на барањето.На причините за исклучување, како што е наведено во предлогот, вклучително и кандидатите на кои им е осудено за кривично дело или игри поврзани со криминал во претходните десет години, или се поврзани со поединци или компании кои се смета дека се во недостаток на "висок" морален карактер.Треба да компанија која е договор од страна на лиценцирани Делавер онлајн игри компанијата одлучи да се земат во кои се нудат, рече компанијата се бара од предлог-законите да важат за лиценца во државата ако својот бизнис а) се бара да ја провери играч идентитети, или b) се вклучени во исходот на облог.Оваа клаузула беше веројатно се вклучени во законот да се даде Делавер транспарентна изгледа на сите кандидати и за компаниите кои ќе се аплицира за лиценца во државата.Сепак, државата ќе направи исклучок за компанија која се веќе обезбедени онлајн игри на лиценца во посебна надлежност (веројатно да биде Невада и Њу Џерси) што го носи истото или поладно барања наметнати од Делавер.Треба да тоа биде случај, државата го задржува правото да им овозможи на барателот да прескокнете некои чекори во државата е процесот на лиценцирање.Друга важна разлика – или појаснување, во зависност од тоа како ќе се протолкува тоа е дека Делавер Лотарија ќе бидат тие да работат сите онлајн игри, што значи дека подетално ќе се преданието или технологија или даватели на услуги.Ако технологија на услуги веќе има дозвола да понуди игри во државните Видео Лотарија казина, рече дека компанијата нема да биде подложен на 4.000 долари такса за молба бара од лиценциран технологија на компанијата.Тоа е поинаков случај, иако, за обезбедувачи на услуги, особено за оние со годишни приходи од $100,000 од еден носител или ако $150,000 меѓу сите Делавер licensees како казина профит од покер. A $2,000 на плаќање е потребно за секој оператор со исклучок на плаќање процесори.Ако сте во потрага за да го прочитате целиот онлајн коцкање прописи предлог, можете да го направите со случува тука.Од тука, државата ќе се бара во јавноста коментари до крајот на месец пред регулатива стапи на сила.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како казина се манипулира слот машини.