најдобри слот да се стави легендарниот Shadowlands

Шпански федералните органи за спроведување на законот во вторникот објавија дека планираат да го уапси 11 лица за нивно учество во натпреварот-одредување шема која навлезе највисоко ниво на професионален фудбал во земјата.Истрагата е само најновите blemish за спорт кој е roiled од коцкање скандали.Минатата есен, Белгискиот функционери обвинети 19 луѓе, вклучувајќи го и тренерот на 2018 врвот поделба шампион Клуб Bruges по две средби биле, наводно, фиксно.Според ослободување од Националната Полиција во вторникот, во операцијата се вклучени активни и пензионирани играчи во La Liga, Шпанија е во врвот поделба.Игри беа насочени во La Liga и на второ и трето ниво.На обидел да се поправи во трета-ниво на игра не успеа, што предизвика играчи кои се вклучени за да се компензира за обложување загуби со одредување на друг натпревар.Рациите беа закажани да се одржи низ цела Шпанија, како дел од истрагата, власт, рече.Во една од наводните фиксна игри, а втората-поделба натпревар, sportsbooks пријавени обложување изнесува околу 14 пати од нормалната вредност за еден просечен натпревар во кој на шампионите.Според Guardian, La Liga функционери станаа сомнителни пред една година за втора дивизија натпревар.Во соопштението, La Liga, рече истрагата резултатите покажуваат дека прописите за следење и борба против натпревар одредување на работа како што се наменети.Истрагата се вклучени Европол, фудбал службеници, и на Шпанија е Генералниот Директорат на Игри.Ние би сакале да им се заблагодариме на вонредни работа направено од страна на националната полиција за да ги растури овој организирана група која биле вклучени во криминални активности за да се добие економска корист преку одредување на натпревари на шпански почвата," изјавата ја прочитате.Натпреварот одредување вклучени натпревари одржани на почетокот или на крајот на сезоната, според полицијата ослободување.Не само што не го вклучи на конечниот исход на натпреварот, но на предлог облози – како што се бројот на агол клоци – како добро.Членовите на тимовите наменети за натпреварот одредување се приближуваше, со предност за тимот капетани.Оние кои се согласија да учествуваат доби две плаќања.Првиот дојде пред да се игра, додека вториот беше дадена еднаш посакуваниот резултат беше постигнат.Шпански медиуми укажаа на тоа дека поранешниот Реал Мадрид и шпански репрезентативец, Raul Браво, и претседателот на втората поделба клуб Sociedad Deportiva Huesca беа меѓу оние кои беа уапсени најдобри слот да се стави легендарниот shadowlands. ESPN пријавени еден од фиксна натпревари се одржа во Мај меѓу Huesca и Gimnastic де Tarragona во самрак дена од втората дивизија сезона најдобри слот за облог бонус. Huesca веќе освои промоција на топ дивизијата, додека Nastic беше во опасност да биде доделена на трета дивизија најдобри слот за да инсталирате м.2 ssd. Nastic завршија со освојувањето на натпреварот 1-0, благодарение на голот во 72-то минута.Бројни sportsbooks, иако, влечат сите можности за обложување на натпревар откако тие утврдена aberrant сума на пари беше да се wagered на нула-нула полувреме резултат како и Nastic победи.Оваа сезона, во топ дивизијата, Huesca освои само седум од 38 натпревари.Со 33 поени, клубот заврши на 19 надвор од 20 тимови и ќе биде доделена врати во Шпанија е втора поделба кога новата сезона започнува во август. сајтови покер idn бонус 30.