сајтови покер Idn 24 часови

На 2018 МАК регуларната сезона завршува со многу драма околу лига постојат два плејофот дамки се достапни во AFC – вклучувајќи и две поделба титули и еден postseason отворање на NFC, но не и поделба круни за посегнување.Шансите учтивост на OddsShark.com Има само еден победник-take-all игра и тоа беше flexed на премиер-временскиот прозорец како на Индијанаполис Colts посета на Тенеси на Титаните, кои се 3.5-точка underdogs.Победникот е во плејофот како во најлош случај диви-картичка тим и ќе победи на AFC Јужна Поделба ако Хјустон Texans изгуби како 7-точка дома, фаворити против Џексонвил Jaguars.Ќе Титаните имаат почнувајќи одбранбен Марко Mariota?Тоа е големо прашање по тој лево Недела 16 со лактот повреда, дека проблемот е измачувана него целата година.Последното нешто на Титаните треба со оглед тие се 2-12 СУ и 3-11 против ширењето во изминатите 14 против Colts.На Титаните-Colts победник веројатно нема да биде преземање на поделбата ако поновата историја е индикација како Jaguars се 2-13 СУ во минатото 15 патот игри во внатрешноста на AFC Југ.На Канзас Сити Шефови се 14-точка дома, фаворити во текот на Оукланд индијана џонс: крадците, и Шефови победа ќе clinch на AFC е топ семе и дома-поле предност во текот на.Загуба би било ништо помалку од епска задави работа и би слајд Канзас Сити во No сајтови покер idn 24 часови.

5 семе во AFC ако Лос Анџелес Полначи победи како 6.5-точка фаворити во Денвер Broncos.Канзас Сити го освои својот изминатите пет дома против Оукланд и го опфаќа четири од нив.Полначи имаат изгубено нивните изминатите пет години во Денвер.Ние не имаат AFC Северна шампион уште, но Балтимор Гаврани ќе биде ако тие победи како 6-точка дома, омилени над Кливленд Browns.Треба да Гаврани изгуби, на Питсбург Steelers ќе ја преземе на поделба со победа како 14.5-точка дома, фаворити во текот на Синсинати Bengals.Кливленд има освоено само три од нејзиното минато 21 против Балтимор, додека Синсинати ја губи својата изминатите седум против Питсбург.Само диви-картичка место достапни во NFC и дека или ќе се оди на Минесота Викинзите или одбрана Супер Боул шампион Филаделфија Орли.Минесота тврди дека со победа и е 4-точка дома, омилен над Чикаго Мечки, и Викинзите се на шест игра насловна победничката низа во серија.Бурма, со победи и Викинзите загуба, се -7 во Вашингтон Redskins, кои се 7-3 ATS во минатото 10 дома.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre сајтови покер freebet без бери прима депозит.