нови казино доаѓа до Biloxi Ms

АЖУРИРАЊЕ: Пенсилванија Игри Одбор за Контрола има за неважечки Песоци' победа понудата, тврдејќи дека неговиот предлог за локација во Мерсер Земја "интрудирале по резервираната област" избрани од страна на претходната Мачка 4 лиценца победник Планината Грациозен Казино Комплекс.Како резултат на тоа, Одборот ќе reconvene во четврток да ги "разгледа награда .. нови казино доаѓа до biloxi ms.
на втората и само друг понудувач, Greenwood Игри и Забава, Inc", која е сопственик на државата на пазарот-водечки Parx Казино.Оригиналниот напис продолжува подолу.Казино оператор Лас Вегас Песоци има освоено последната аукција за Пенсилванија е нова сателитска казино лиценци.Во средата, Песок поднесен победа $9.9 m понудата која освои Пенсилванија Игри Одбор за Контрола на четвртиот аукција за новата Категорија 4 лиценци.Песоци има избрано да се изгради својата нова мини-казино во Мерсер Каунти блиску до Охајо граница.Песоци работи на државата број два казино Песоци Витлеем, која е предмет на стекнување на разговор во текот на изминатата година или така.Останува да се види дали Мачката 4 лиценца извршување одразува на компанијата намера да остане во Пенсилванија, или дали тоа е едноставно растреситост до своите локални присуство да се направи Песоци Витлеем повеќе alluring преземање целта.Песоци Витлеем претседателот Брајан Carr направи својата најдобра да се пренесе на поранешниот впечаток, велејќи Пенсилванија "останува голем игри на пазарот и веруваме дека некои делови на државата се, всушност, недоволно." Carr вети дека ќе понуди повеќе детали на компанијата Мачка 4 сопственост во догледно време.Државата нуди до 10 сателитски казино лиценци, како дел од државната 2017 одобрување на коцкање проширување законодавство.Мачка 4 места може да понуди до 750 слот машини, плус до 30 игри маси за дополнителна лиценца такса од $2.5 м.Државата досега генерирана над $121m од Мачка 4 аукции, иако се враќа продолжи да се намалува со секоја следна аукција.Првата лиценца цена Penn National Игри (PNG) $50.1 m, додека Стадион Игри LLP платиле 40.1 м две недели подоцна, додека третиот лиценца цена Планината Грациозен Казино Одморалиште само $21.2 м претходно овој месец.Песоци' $9.9 m понудата е само маргинално поголем од $7.5 m резерви цена.Целиот Кат 4 програма се соочува со закана од тужбата поднесена од страна на PNG, кој тврди дека законодавството е неуставен, бидејќи тоа се места на непотребно конкурентна оптоварување на PNG Холивуд Казино во Penn National Race Course нови казино доаѓа до elk grove. PNG тврди дека се залага да се изгуби $34m во годишни приходи од Мачка 4 конкуренција, но државата побарувања PNG не успеа да се покаже дека тоа е "намерно се третираат поинаку од другите казина" во Меѓувреме, државата постојните 12 тули и малтер licensees пријавени вкупно приходи од $248.8 m во јануари, а 1.6% пад од јануари 2017 е вкупно.Табела игри приходи намали за речиси 2.2% до $71m додека неговото место беа надолу 1.4% до $177.8 м.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre нови казино доаѓа до даб grove кентаки.