подобро шансите слотови или блек џек

Черчил Падови' предложениот договор со кој би се види тоа стана мнозински сопственик во Реки Казино во Des Plaine презеде чекор поблиску до завршување.Черчил Падови се очекува да плати околу $326m со цел да се стекнат со 50.1% од нејзината матична компанија, среден запад Игри Стопанства, и Илиноис Игри Одбор може да донесе одлука за спојување на оваа недела.Компанијата во моментов работи на четири racetracks, вклучувајќи Черчил Падови, Arlington Меѓународни, Фер Основа во Њу Орлеанс и Calder Трка Разбира во Флорида.Среден запад Игри адвокат Едвард Winkofsky се надева на Илиноис Игри Одбор гласови во корист на потенцијалните договор на состанокот во петокот на 1 Март.Реки Казино има 983 слот машини и 58 табела игри на сите преку единствен на ниво на коцкање кат, како и седум јадење и забава опции.Грег Carlin, извршен ДИРЕКТОР на среден запад Игри, рече: "Ние сме возбудени да се Черчил Падови станете наш партнер во Des Plaines, затоа што тие споделуваат нашата визија за иднината на Реки Казино и нашата посветеност на нашите членови на тимот, на заедницата и на гостите."Тие имаат огромно досие на успех и иновации.Со нивната застапеност на нашиот Одбор на Директори, ние сме убедени Реки ќе остане еден од најуспешните казино дестинации во Северна Америка."Во меѓувреме, Gamco Инвеститори неодамна најави дека има намалена вкупната акции во Черчил Падови од 0,7% Q4.Фирмата моментално поседува 0.28% од Черчил Падови' $28,103,000 пазарот капа, по продажба на 846 акции во текот на овој период. подобро шансите слотови или блек џек.