се коцкање добивки се оданочуваат во велика британија

Не приказна за еден ден на МАК Нацрт беше повеќе изненадувачки од Кливленд Browns тркалање на генерал на Бејкер Mayfield и изборот на Оклахома Порано одбранбен како број еден трансферот на 2018 се коцкање добивки се оданочуваат во велика британија. USC одбранбен Сем Darnold беше виден како консензус омилен минатиот месец, со sportsbooks листата него околу 2/1 да 3/1 да оди прв се коцкање добивки се оданочуваат како обични приходи. Mayfield, на 2017 Heisman Трофеј победник кој предизвика некои контроверзии минатата сезона за сурова ѓаволиите за време на игра против Канзас, не е ниту во првите пет.По Darnold, oddsmakers се допадна Пен Државниот трчање назад Saquon Barkley, тогаш Вајоминг QB Џош Ален, лос анџелес QB Џош Плазма, и КООРДИНАТОР одбранбени крајот Државата Бредли Chubb заокружување од првите пет.Интернет sportsbook BetOnline имаше Mayfield додека +3300 претходно овој месец.$100 обложуваат на Порано ѕвезда ќе прво на оние шансите мрежи на среќа коцкар $3,300 денес.Линијата сериозно shrunk на веста дека Browns најверојатно ќе се преземе Mayfield прв, но не пред бројни билет лизга беа испечатени. "Ако Бејкер Mayfield оди #1, ќе се добие .. се коцкање добивки се оданочуваат двапати. разрушен," рече еден oddsmaker.Фудбалските експерти претежно се чувствува Darnold беше најдобар одбранбен во класата.Можеби Browns знаете нешто што не се, но, тогаш повторно, Кливленд донесени врз Carson Wentz во 2016 година. По Browns веднаш стресе на МАК Нацрт, Њујорк Гиганти зграпчи Barkley, Пен Државниот ѕвезда, кој е роден во Bronx.Многумина мислат Saquon е најдобар целокупната талент во класата, но изготвување на трчање назад, така висок е често критикувана се коцкање добивки се оданочуваат во канада. Darnold отиде трети Њујорк Авиони, Охајо, Држава cornerback Denzel Одделение четврто до Browns, и Chubb петто на Денвер Broncos.Како за проп влогови во Лас Вегас, неколку notables вклучени "вкупниот број на ДИК играчи изработен во првиот круг." На Westgate SuperBook имаше над осум во -110, и под осум во -110.

Во текот освои, како и 10 играчи од страна на ДИК беа избрани.Шансите за Голема Десет еден круг вкупно играчи изработен беа во над 5.5 (-160), под 5.5 (+140).Под нема, како само четири играчи од конференцијата беа преземени.Алабама е најдоминантната програма во колеџ фудбал во текот на последната деценија, и Ник Saban е тим повторно испадна мнозинството исковани аргументи.Четири Crimson Tide алумни биле изработен во еден круг, voiding облози на SuperBook кој имаше над/под во тоа многу на број.Грузија Bulldogs произведени првите три-rounders, со под 4.5 облози на Вилијам Хил плаќање на коефициентите на +120 кои од следниве проширување слотови користи сериски врска. Друга популарна МАК Нацрт-залог е дали повеќе офанзивни играчи (+105) или одбранбени играчи (-125) ќе бидат избрани во првиот круг.Аутсајдер беше победа за билети, како 17 од 32 селекции беа офанзивни играчи.Како и за првиот круг quarterbacks, на SuperBook имаше над/под во пет.Оние wagers се поништени, што пет тоа беше. кој број се доаѓа до најмногу на рулет.