најдобрите казино во Shreveport Reddit

Калифорнија е најголемиот казино објави во текот на викендот дека таа планира да се отвори јуни 1 најдобрите казино во shreveport reddit. На Pechanga Одморалиште Казино во Temecula, кој се наоѓа на околу 50 километри северно од Сан Диего, објавена веста на Твитер сабота.Управувани од страна на Pechanga Бенд на Luiseño Индијанци, племенски казино карактеристики повеќе од 5,000 слот машини и 150 табела игри.Нашето ветување беше & секогаш ќе биде да се надмине очекувањата," читање на пост на одморалиште сметка. "Нашата reopening ќе биде центриран околу здравјето и безбедноста на нашите Членови на Тимот, гости, на заедницата и на Племе." До тој степен, казино на службени лица, рече дека кога вратата се отвори, работење ќе биде намалена на појавата.Исто така, одредени погодности, како што се одморалиштето е базен, не ќе се отвори веднаш кога казино поздравува назад гости.Во прилог на казино е планирано јуни 1 reopening, Pechanga е, исто така, земајќи резервации за хотел почнувајќи дека истиот ден.Сепак, тоа е неизвесно колку соби може да се достапни.Казино соопштение доаѓа само неколку дена по одморалиште најави дека ќе отвори својата рекреативни возила паркинг простор.Ограничени простори биле на располагање во многу од минатиот вторник.Гостите со користење на многу мора да се согласат да се носат маски, кога ќе го поставите нога надвор од нивните возила и да се придржуваат на социјално дистанцирање барања.Минатиот месец, Pechanga повторил одморалиште е голф по Реката Каунти јавно здравје, службеник и директор на итни услуги потпишан на цел дозволувајќи им на некои активности на отворено.Курсот е клуб останува затворен, и голф коли се санирани по секој круг.Голфери, исто така, мора да се согласат да се носат маски за лице најдобрите казино во shreveport да победи.
Pechanga племенски претставници донесе одлука да се затвори казино на сила на Март 16, повикувајќи се грижи за заштита на членовите на персоналот и гостите од coronavirus.Во тоа време, планот бил да остане затворен до крајот на Март.Сепак, само неколку дена подоцна, племенски претставници реализира затворање ќе трае бесконечно.Тоа е побарано од нив да furlough работници ефективни април 1, иако племето се согласи да плати 100 проценти од здравственото осигурување и трошоците за работници и лицата кои тие ги издржуваат до крајот на Мај најдобрите казино во siem жнееш. "Ние ги имаат сите мораше да се прилагодат на овој растечки COVID-19 пандемија многу брзо и работеле околу-часовник да се справат со предизвиците креирано од овие вонредни околности," Pechanga Развој Корп Претседателот Jared Munoa се вели во Март ослободување судбината 2 warlock најдобри во слот опрема.
"Ние сме благодарни што можеме да плати 100% за здравствено осигурување и трошоците за нашиот тим, така што тие имаат исти покривање, вклучувајќи ги и лицата кои тие ги издржуваат ако е применливо, тие имаа пред привремен COVID-19 затворање.Ние со нетрпение очекуваме да се донесе тимот назад повторно заедно штом оваа криза е завршена и тоа е безбедно." Племенски претставници не се открие точниот број на работници furloughed.Сепак, според Реката Каунти службеници, казино користи за 4,700 работници.Казино е еден од главните економски возачот, не само за племето, но за Јужна Калифорнија Внатрешен Империја регионот, како и.Во 2018, 3.1 милиони посетители на Temecula област потрошени $1.1 милијарди долари.Многу од тоа беше заслужен за resort, која се отвори на $300 милиони проширување речиси две години дека двојно се зголеми бројот на собите до речиси 1,100 уништување du казино де убаво. Јас примени и прифатени понуда за вработување на 3/02/20,расчисти сите прашања преку Игри Комисија(Крис Vanni).Јас верувам дека беше закажана за обука и монтирање на недела на Март 16,за жал неделата што беше затворена поради Coronavirus.Според веста Pechanga ќе се отвори на 1 јуни, доколку овој датум е точно е мојата понуда за вработување и дозвола од Игри на Комисијата се уште чест,ако е така,како наскоро ќе бидам известен?Со нетрпение очекувам да вашата брза реакција!Respectfully, ЏОН KNAPP уништување du казино де royan.