слот машина збор во шпански

Ник Дејвидсон – $178,709 2.

Hamid Izadi – $28,355 7. Андреј Кембел – $36,536 6 слот машина збор во шпански.

3: Буриња од Источната страна на земјиште маса познат како Соединетите американски Држави, вклучувајќи ги и Избледени Лопата мастило договор со Реки Казино, Ник Дејвидсон преземање на одредување на неговата втора Heartland Покер Турнеја титула во Чикаго, и Даниел Buzgon во партнерство со Borgata во пресрет на Зимата Покер Отвори.Избледени Лопата Мастило се Справи Со Реки Казино & Resort во Schenectady Не е важно што дек ја користите?Можете да се обложуваат.Подигање на погрешен еден.Човекот, кој е како прељуба, право таму.Бакнување и милување со ред-он под месечината.Реките Казино и да се Впуштат во Schenectady, New York знае тоа, и тоа е причината зошто тие имаат скокна во креветот со Новото Лице на Картички – Избледени Лопата.На NY покер соба е прв во државата да преземе завет да се користат Избледени Лопата палуби на сите 16-покер маси, и за време на парични натпревари и турнири.Дејвид Grubb, Реки Казино & Resort на Покер Менаџер, доби малку повеќе возбудени кога тој рече дека квалитетот и дизајнот на Избледени Лопата се втор на ништо, и дека ние сме горди да работат со Избледени Лопата да го подигнете нашата соба за да на следното ниво, но ние се разбере каде тој доаѓа од.Ние сме горди да се јавам Реки Казино & Resort на Избледени Лопата картичка соба, рече Том Wheaton, извршен ДИРЕКТОР на Избледени Лопата.Тоа е уште еден значаен маневрирање во Избледени Лопата обиди за да стане крал, дама и се што е во меѓу на картичка палуби во универзумот.На АРИЈАТА Resort & Casino, Планет Холивуд и Peppermill Рено исто така да го користите палуби, но тоа беше неодамнешната одлука од страна на Адам Pliska и бандата да се направи Избледени Палубата склопот на нивната карти за играње на WPT дека движи Том Wheaton е бебе во голема лигата.Дополнителни internews Heartland Покер Турнеја (HPT), Џејсон Somerville е Испратена До (RUI), Мет Витко е Добротворна организација Серија на Покер (CSOP), и Мет Berkey е Решавање Зошто Академија.Ник Дејвидсон Победи На Ameristar Истокот Чикаго Главниот Настан Ник Дејвидсон треба да игра повеќе покер.Излезе од куќата почесто, човек.Дејвидсон, кој има само симнат на 554-entrant, $1,650 Heartland Покер Турнеја (HPT), Главниот Настан На Ameristar Hotel & Casino Истокот Чикаго, има три деца, со најстариот 3.5 години, и неговата добра дама има уште една кифла во рерна.Неверојатно, тоа е втор пат што Дејвидсон го симнат овој настан, по тепа 506-членки да бара $166,806 првата награда пред две години.Тоа беше неискусен конечна табела со само две peeps регистрирање доза на форма во вредност споделување биде Џастин Ли кои завршиле 6/1287 во $1,110 Средината на Држави Покер Турнеја (MSPT) Главниот Настан во Firekeepers Казино, Битка Крик за $43,641 во Мај, и Брајан Томас кој заврши деветтата во овој настан минатата година за $15,597. Брајан Томас – $23,828 8 tapis покер 200 x 100. Во 2015 година тој освои 2,882-entrant $450 купи-во случај за $194,509, и во 2017, тој победи 3,003 учесници да го фати $151,803 првата награда во $400 купи-во настанот, и на Borgata.Јас би сакал да ви кажам кој Buzgon се приклучува во ambassadorial тим, но не е дури ни големиот Бог Google знае одговорот на тоа прашање.На Borgata Зима Покер Отвори трае од 15 Јануари до 1 Февруари, со на моменти се од $600 купи-во $2m ГДД DeepStack Функционирање настан 15-19 Јан, еден од 400 $купи-во $1m ГДД настан 22-26 Јан, и $3,200 купи-во $3m ГДД WPT Главниот Настан 27-31 Јан.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre. Мајкл Sabbia – $110,402 3.
Judson Tigerman – $19,857 Даниел Buzgon се Приклучува Borgata Покер како Амбасадор Даниел Buzgon се приклучи на Borgata Покер тим како амбасадор во време за Зима Покер Отвори. Дејвидсон го победи Мајкл Sabbia, главите-горе, и неговата сопруга е зафатен планирање неговиот следен покер патување, па таа може да го задржи, по ѓаволите, подалеку од неа.Конечна Табела Резултати: 1 tappacola индискиот племе флорида казино. Џастин Ли – $50,277 5. Јордан Degrenier – $72,357 4 прислушувани од pow леле казино знак.