колку богати се казино сопственици

руда од 200 работа договори беа потпишани од страна на Макао жителите за време на регрутација на фер од страна на MGM Кина Holdings Ltd нуди нон-игри работни места во компанијата, вклучително и за компанијата е ново Cotai сопственост, MGM Cotai.Позициите користи за седум сектори, вклучувајќи хотел работење и безбедност, фирмата се вели во соопштението.вкупно повеќе од 800 Macau жители присуствуваа на компанијата првата масовна регрутација фер, што се одржа во вторникот во MGM Макао.ГМ во Кина моментално работи само еден Macau игри имотот, MGM Macau казино хотел на градот полуостров.Фирмата е изградба US$3.1-милијарди casino resort во Макао е Cotai округ, на имотот кој треба да биде отворен во втората половина на 2017 колку богати се казино сопственици. ГМ во Кина рече дека ќе организирате некое друго вработување саеми во соработка со неколку локални здруженија, вклучувајќи: на Macao Федерација на Синдикати; Општи Унија од Соседството Здруженија на Макао; на Макао Гејминг Индустријата Labourers Асоцијација; и Жените Генералното Здружение на Макао најдобри слот машини на pala казино. MGM е посветена на давање назад кон заедницата преку различни иницијативи; еден од нив е преку обезбедување на можности за локален талент за изработка на професионални вештини и гориво својата кариера во одморалиште на меѓународно ниво," Wendy Ју, постар заменик претседател на човечки ресурси во MGM Кина, се вели во соопштението најдобри слот машини на parx казино. Ние ќе продолжиме да се обезбеди обемна обука и поддршка за нашите постоечки и нови членови на тимот како што предвидува проширување на MGM е стапало во Макао," додаде таа.ГМ Cotai ќе имаат приближно околу 1.500 хотелски соби и апартмани, простор за состаноци, луксузни спа, продавници и ресторани.Таму дополнително ќе биде театар може да го понуди во 14 различни седишта аранжмани, кој фирмата го нарекува "Азија е првиот динамичен театар".ГМ во Кина е подружница на САД-базирани MGM Места International.На матичното друштво објавен на 1 септември дека тоа беше завршен со договорот да го зголеми својот удел во MGM Кина околу 56 проценти од 51 отсто држи претходно. најдобри слот машини на pechanga.