најдобри слот машини на Peppermill рено

Во оваа недела Конфесии Серија, Ли Дејви, добива инспирација од не-фикција книга се Лизга на Тастатура, со Тери Pratchett, и одлучува да го само нека неговите мисли проток.Јас се отвори моите очи и се погледне на часовникот.Тоа е 9.30 a.м.Уште еден ден, каде што јас не успеаја да се постигне мојата цел на постоење на осум часа спиење.Дека Фибоначи број eludes мене во мојот обид да ја поврати мојата младост.Јас сум почнува да се изгуби надеж.Ако моето тело awakes по шест часа сон, тогаш кој сум јас за да се аргументира?Јас се обратите за бегство.Имам нова книга за да слушате па јас да одлучи да работи дополнителна миле.Јас сум возбуден затоа што јас сум си купил се Лизга на Тастатурата на екранот и со Тери Pratchett.Јас никогаш не сте читале некоја од неговите работи, и јас никогаш не гледавме на ТВ дека е направен од неговите работи – но, ми се допаѓа идејата на ова бидејќи е не-фикција.Ова е како јас ќе научам.Јас немам време, или пари, да се оди назад на училиште.Стивен Кинг, Вилијам Zinsser, и сега Тери Pratchett, се моите наставници.Писатели пишување за пишувањето.Јас сакам само колку што сакам линија, 'бил петел-цицање син на кур-цицање cocksucker.' Прочитав дека во една книга за Забрана нарекува Последен Повик: Подемот и Падот на Забрана.Тоа е се од мојот кревет, и јас го прочитав тоа кога сакам да заспие.Даниел Okrent е приказна за тоа како Америка заебани Забраната е полн со детали, добро истражувана факти, и многу долго зборови кои јас не ги разбирам.Ова е причината зошто тоа го става мене да спие.Тоа е и причината поради која јас мразам да пишувам на овие видови на статии.Можеби, јас сум мрзелив?Јас уште се сеќавам на пишување на статија за Фил Ivey; Haley Hintze остави коментар дека тоа е мрзелив парче.Никој никогаш остава коментари овие денови.Претпоставувам дека јас сум мрзелива.За Пишување од Стивен Кинг За Пишување И со Вилијам Zinsser, и го запишува на Коски со Натали Голдберг.Сега постојат три книги што ме задржи будни.Полн со едноставен јазик, проток, и бриз.Три лица само фрлаат своите умови на хартија.Тоа е како јас, како и да се напише.Тоа е кога пишувањето е забавно за мене.Тоа ќе престане да биде работа, и наместо тоа да стане нешто што јас само го прават.Како дишење како Били Елиот кажано елитниот twat по неговата аудиција најдобри слот машини на peppermill рено. "Зјапа во Екранот.Зјапа некои повеќе.Слушнете за Поштарот да пристигнат.Можеби, тој ќе ме донесе некоја работа да се направи", вели дека оратор на Pratchett е книга.Јас никогаш не слушнале мојот поштарот бидејќи имам консиерж.Постојат пет од нив: Тони, Крис, Кит (или тоа е Кевин?), Авраам, и Carl.Карл е шеф.Јас како него, но тој правец ме.Тој е малку jobsworth.Тој сака правила.Како оној за паркирање во комунални простор.Зошто тој нема да ми дозволат да се паркирам таму кога постои место, и потоа само да се јавам на мојата соба треба да секој треба тоа?Јас ќе се движи автомобилот.Нема да има непријатности.Мразам ригидност, сакам bendy работи.Претпоставувам дека "флексибилни" би била подобар избор на збор таму.Јас навистина треба да се вратиме на училиште.Не ми се допаѓа орган, јас не сакаат да им се кажува што да прават, и да не ми се допаѓа правила.Тоа е една од причините што јас не се ангажирани и тоа е исто така една од причините што не се вработени, но морам да напишете под псевдонимот.Она што посран начин да се пишува?Сето тоа се чини малку spineless за мене.Мојата сопруга Лиза не може да се разбере збор дека Крис или Тони вели.Тие се вистински Кардиф момчиња кои велат дека работите како, 'Едно пивце на Темно и Clark 's pie", кои, кога ќе се размислува за тоа, е прилично беспредметно нешто за мене да се напише, бидејќи тоа е невозможно за мене да се пренесе на акцентот во зборовите.Ако само Ирвин Велшки беше тука.Тој ќе го притисне на акцентот во таму за мене.Имав расправија со Liza вечерва.Јас реков дека таа е лут со мене 99% од времето.Ние потоа се тврди во текот на точноста на моето 99% коментар.Јас реков дека таа секогаш се фокусира на нејзиниот огромен гнев на мојот над-exaggerations, и ние се залагаше за тоа, исто така.Тоа е начинот на кој што јас зборувам.Не мислам дека било дело.Јас не сум размислува за зборови пред тие да падне надвор од мојата уста.Ова не е игра на Тетрис, каде што може да се движи зборови околу однапред да бидете сигурни дека тие да паднат во совршен секвенца.Постои голема разлика помеѓу мојата намера и како тоа се примени.Ова е особено точно кога жена ми е од Лос Анџелес и јас сум од Ogmore Вале.Јас знам.Не мора да каже ништо.Јас може да се чуе дека од тука.Па јас треба да се биде внимателен со мојот избор на зборови, но тоа е тешко, бидејќи јас се зборува на овој начин за 40 години.Тоа е исто кога јас пишувам.Јас се забележи дека јас го користам зборот "само" во секоја реченица која јас пишувам (видете јас не можам да им помогне на exaggerations), јас не сум сигурен кога запирка (,) или точка и запирка (;) треба да биде употребен во реченица, и морам да го Google дали зборови како летните, baccarat, и Texas Hold ' em, треба да бидат напишани со големи букви.За мене сето тоа е губење на време.Лето лето Што е ебат разликата?Мојата употреба на сленг не е многу добра.Јас навистина мора да се обрне повеќе внимание на тоа.Јас само (таму ќе одат повторно) напишал статија за Ray Bitar оди во затвор и јас го напишав оваа линија: "Во 2011 година, што значеше Bitar беше во потрага по девет кривично дело се смета и ако судијата ја исклучите ден, 35 години прави каша." "Прави каша?" Ако сте 40 години и живеат во велика БРИТАНИЈА, ќе се разбере дека "Каша" е еден Британски sitcom дека со ѕвезда Рони Barker и Ричард Beckinsale, и насловот е позајмен од Британскиот жаргон термин за трошење време во затвор, која се нарекува "Каша'.Но, ако живеете во Америка, ќе мислам дека Реј Bitar се случува да треба втората ново срце, ако тој троши 35 години јаде Каша.Вилијам Zissner вели дека не треба да се грижите за вас разбирање мене.Па сега за сега јас не сум случува да се.Но, во иднина, претпоставувам дека подобро почнат да плаќаат повеќе внимание, инаку ќе има уште помалку луѓе вработување мене.Јас завршам работи, медитирајте, велат мојот affirmations и да се смират за да работат.Или како Тери Pratchett би рекол, "Зјапа во екранот.Зјапа некои повеќе." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобри слот машини на potawatomi.