Boogie ноќи холивуд казино календар

р Connelly наведува фактори, вклучувајќи и играч и дилер безбедност, поради облози се ставени во електронска форма наместо пари менување на рацете, како и фактот електронски маса игри обично може да понуди пониска цена за играчи – во однос на минимум облози – во споредба со традиционалните маси boogie ноќи холивуд казино календар.

Дека социјално дистанцирање аспект – за играчите и дилери – чувство на удобност и безбедност – е дефинитивно возење дека побарувачката", рече главниот извршен ДИРЕКТОР boogie ноќи холивуд казино настани. Ние се соочуваат со една до две стадион инсталира неделно во моментов", додаде сад-врз основа на извршната власт.р Connelly беше кажано во онлајн интервју со Френк Fantini, на Fantini Истражувања, на гејминг индустријата вести услуги и консалтинг.р Connelly забележано дека "пред пет години," Interblock "првенствено" имаше еден производ: механички рулет е покер соба се отвори во атлантик сити.

Денес имаме над 15 производи – кои се движат од еден играч [крај], на стадионот средина, механички, со видео [дилер], да се живее услуга," рекол тој.р Connelly сугерираше дека со електронски маса игри, "различни" играч демографски податоци потребни "различни видови на производот: тоа не е една големина одговара на сите".e додаде, се однесуваат на оперативните трошоци на електронски маса игри за казино оператори во однос на традиционалните табели: "Сосема искрено, со она што се случува во светот денес, способност да се намалат трошоците за операторите е многу привлечен." е покер вештина или коцкање.