можете барање за враќање на пари од коцкање онлајн

На NHL има потпишано голем спортски обложувања договор со кој ќе ги види се обезбедат официјални податоци за MGM Установи' спортски книги.По договорот, MGM ќе добијат пристап до заштитен NHL податоци кои се генерираат од лигата е на нови системи за следење, кои се во моментов во развој.Ова се очекува да вклучуваат видот на високо-технолошки пак-и-играч следење дебитираше на Олимпијадата, обезбедување на реално-временска информација за брзина, забрзување, запирање, растојание, shift должини и времето на мразот за употреба во во-игра обложување.Во меѓувреме, MGM ќе биде во можност да го користите официјалниот NHL брендирање во својата земја-базирани и дигитални спортски обложувања придонеси во САД.Казино гигант е формирана заеднички спортски обложувања потфат со велика БРИТАНИЈА-базирани онлајн игри на среќа и обложување спортски гигант GVC, сопственикот на Ladbrokes бренд, како што тоа го прави игра за доминација на новиот американските пазари.
MGM и GVC има на секој изоре $100 милиони во заеднички потфат.Тоа е вториот како "официјални спортски обложувања партнер" договор за MGM, бидејќи либерализацијата на американскиот пазар.Компанијата достигна сличен договор со НБА, кон крајот на јули.Финансиските услови на NHL договор не беа откриени, освен што на шампионите нема да биде преземање на намалување на обложување — во форма на "интегритетот такса," или на друг начин.На NHL е став на спортски обложувања е можеби повеќето либералната на големи спортски лиги.По сите, тоа беше првиот да го даде својот благослов за Лас Вегас и воспоставување на градот е прва големи спортски тим, Лас Вегас Златна Витези.Во меѓувреме, букмејкер Вилијам Хил е дозволено да мастило договори со Златна Витези и Њу Џерси Ѓаволи со кои ќе се овозможи пренос на live обложување шансите и во арена брендирање за време на почетниот игри — нешто што е малку веројатно да биде место за другите лиги за барем неколку години.И за разлика од други лиги, на NHL не се обиде да се наметне на "интегритетот такса" или "член на кралското семејство" преку законски мандат.Ние немаме грижи за интегритетот на нашата игра, на нашите играчи, нашите претставници," NHL извршен заменик-претседател и главен приходи директор Кит Wachtel, изјави Асошиетед Прес понеделник можете барање за враќање на пари од коцкање онлајн. "Ние никогаш не сум имал проблем.Второ, интегритетот на спортско обложување пејзаж е исто толку важно да ја bookmakers, кој е зошто NHL нема дискусија и ние не зборуваме за овој поим на интегритет такси." Имајќи во голема мера не успеаја да ги убеди пратениците на придобивките на интегритет такси, лиги, вклучувајќи МАК, MLB, и NCAA се сега туркање Конгрес и државата законодавните тела да се направи употреба на нивниот официјален лигата на податоци е задолжително.Во меѓувреме, NHL и НБА се занимавање со оператори и впечатлива стратешки комерцијални договори, речиси како и покрај Америка, е некој вид на слободна пазарна економија можете да тврдат дека повеќе коцкање загуби од добивки. "Спортско обложување договори преку договори за подобрување на фан и потрошувачко искуство", рече Американскиот Игри Асоцијација во официјална изјава може да се тврди загуби на коцкање. "На NHL најавата денес дополнително ја зајакнува врската помеѓу спортски субјекти и игри компании, кои се едни посветени на зачувување на интегритетот на играта." можете барање за враќање на пари од коцкање.