може да се тврди загуби на коцкање

Невада казина на врвот на $1b игри приходи белег во првиот месец од 2018, благодарение делумно на во близина на рекорд јануари во sportsbooks.Бројките објавени денеска од страна на Невада Игри Одбор за Контрола се покаже националната игри приходи притискање $1.015 б во јануари, 2,5% намалување од јануари 2017. Падот беше речиси во целост се ограничени на Лас Вегас Лента, каде што приходите падна на речиси 9% до $554.7 m, додека речиси сите други региони на државата беа во позитивна територија.Националната слотови приходи беше до 7.6% до $655.5 m, додека вкупно игри & маси приходи одби 10.5% до $359.5 м.Речиси сите големи маса игри беа надолу двојно-цифри, предводена од baccarat ($113.2 m, -28.3%), блек џек ($97.5 m, -11.8%), рулет ($27.7 m, -11.5%) и три-картичка покер ($10.7 m, -5.8%) може да се тврди загуби на коцкање.

Craps се покажа како крајност, зголемувањето на 12% до $35.3 м.Казина' sportsbooks имаше ѕвездени месец, со вкупен приход снимање речиси 216% до $25.1 м.Државната racebooks не беа како богатство, со приходи надолу 3.1% до $3.1 м.Кошарка wagering предводена од приходите на табелата со само под $15 милиони, втора најдобра јануари перформанси за книги зад себе само јануари 2017 можете барање за враќање на пари од коцкање. Кошарка се справи со погоди $202m, но приходи беше долу 18.2% од година на година, како задржете падна 1.5 поени за да 7.4%.Фудбал wagering приходи придонесе само $7.8 m, но ова беше до скоро 193% од година на година, благодарение на јануари 2017 се ретка губење месец за фудбал.Фудбалот се справи изнесува речиси $180m, околу $40m помалку од претходната јануари, иако ова беше голема мера се должи на календарот поврат туркање на МАК е последниот 2016 година регуларната сезона игра во јануари 2017 мајами долина игри за слот исплати.
Државната 'други' обложување категорија започна во приходи од $2.85 m, неверојатни 1,251% од година на година се зголемува.Придобивките се во дел поврзува со градот на нова Националната Хокеј Лига франшиза, Лас Вегас Златна Витези, кои имаат предизвика нови wagering интерес во она што беше лажат фетиш на Канадскиот туристи. Parlay картички додадени $430k книгите' јануари приходи, додека влечко бејзбол bettors јаделе во книги' се враќа со злоупотребат во речиси $1m во вредност од заостанатите победа билети.На 'спорт pari-mutuel' работењето на Невада-лиценцирани НИ Фантазија Спорт донесе во само $16k.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre микрофон toaster 2 парче широк слот.