стариот казино чамци за продажба

Среќен Змеј Хотел и Казино отвори во Лас Вегас со мека започне на 19 ноември без претходна најава и на декември 3, казино се одржа официјален Големиот Отвор со сите ѕвона и свирки, вклучувајќи огномет, змеј танчери, лавови и многу повеќе.Казино е првата цел-изградена игри проект во градот во шест години, по Cosmopolitan.За разлика од некои тематските казина, Среќен Змеј нуди повеќе од еден мотив, тоа беше дизајнирана од земјата нагоре за да им понуди на Азија искуство.Сигнализацијата во Мандарински и на англиски јазик, мулти-јазична персонал, отсуството на среќа 4 подот на лифтот копчиња, и повеќе belie дизајн концепти.Дејвид Jacoby, Главен Оперативен Директор на Среќа Змеј споменува за имотот на веб-страница, "Како прв земјата до казино развој во Лас Вегас во шест години, на отворањето на Среќа Змеј Hotel & Casino ќе значи и повеќе опции за Лас Вегас посетителите и локалното население слично.Ние сме пополнување лажат во Лас Вегас и ние сме возбудени да се донесе таква внимателно curated низа на Азија фокусирани на игри опции, ресторани и на хотелот во Лас Вегас." Локалните медиуми извештаи кои хотел претседател, Андреј Fonfa, веќе се зборува за проширување на казино, хотел, и удобности понатаму.Тој, исто така, се наведува, "Секој е во целиот нов концепт кој на Кинески се доаѓање, Азијците се доаѓа до Лас Вегас, и ние треба да бидеме подготвени за тој јазик во signage и ние се соочи со кои од самиот почеток.Другите хотели, McCarran Аеродром, секој треба да се израмни и да се приспособат на овој огромен Азија население." Казино отвори еден ден по Кинески авиокомпанијата, Hainan Авиокомпании, започна првиот нонстоп летови од Пекинг во Лас Вегас.Според U стариот казино чамци за продажба. министерството за Трговија, речиси 2.6 милиони патници од Кина дојде до сад во 2015 година стариот bally слот машини за продажба. Тој број се очекува за скоро двојно до 5 милиони до 2020 година стариот казино asbury парк њу џерси. Некои извештаи покажуваат дека казино очекува да привлече 20 проценти од својата footfall од Кина, 20 проценти од Калифорнија, и 60 проценти на локално ниво.Додека другите казина се фокусирани на VIP китови од Кина, и тие се секако добредојдени во Среќен Змеј, во Кина расте средната класа, како и за масовниот пазар коцкари и туристите се фокусира за Среќен Змеј.На Hainan Авиокомпании лет се очекува да се донесе, колку што е $35 милиони евра годишно во градот.Среќа Змеј се наоѓа во близина на северниот крај на Лента на Сахара Авенија и бев пет години во изработка од концептот до лента за сечење.На скромно големина одморалиште нуди над 200 хотелски соби и зголемување на резолуцијата бањата, а 27,500 квадратни метри octagonal казино кат хостинг некои 300 слот машини и 30 игри маси со baccarat силно застапени.На имотот пет ресторани се сите Азија тематските и нема ноќен клуб, бинго салон, кено салон, sportsbook или покер соба. стари 10 отсто слот машина.