казино во близина на Asbury парк њу џерси

Unionized вработени на Цезар Виндзор Хотел и Казино отфрли вториот некаков договор помеѓу Цезар Виндзор и Unifor Локалните 444 на Friday, May 18 казино во близина на asbury парк њу џерси. Потоа, unionized вработени на државата-кандидира Онтарио Лотарија и Игри Корпорација (OLG) местото наводно ќе продолжат да штрајкуваат и имот ќе остане привремено shuttered до моментот како нов некаков договор е постигнат и ратификувано, според Цезар Виндзор.Приближно 53% од казино вработени гласаа надолу нов договор понудени на петок, кои според некои беше не се разликува многу од онаа презентирани да ги првата недела на април.Во гласањето, 59% од казино вработени отфрли пробен договор.Канадската Радиодифузна Корпорација (ПС) извештаи во кои се Unifor Локалните 444 Претседателот Дејв Cassidy, рече, "јас не знам од каде ние сме во право сега." Тој, наводно, звучеше изненаден и поразени со работниците отфрлање на договорот, тој помина две-плус денови преговара.За својот дел, Цезар Виндзор се вели во објави изјава дека имотот ќе остане shuttered и дека во овој момент не постојат планови да се преговара за понатаму.Во соопштението, Цезар Забава Регионален Претседател Кевин Laforet, рече, "Ние сме неверојатно разочаран од исходот од денешната глас кој беше целосно поддржан од страна на двете на Unifor Национално и Локално 444 преговарање тимови." "Договорот е повеќе од фер и одржливи.Јас лично сакам да се извинам за продолжение непријатности ова предизвикува нашите клиенти.Долгорочен ефект врз нашиот бизнис оди добро-над загубата и е неизмерна." ПС објавија во петокот дека документите дадени на вработените во врска со детали во новиот договор договор покаже плата се зголеми од $2.25 во текот на следните четири години, за разлика од претходната понуда на $1.75 по час плата се зголеми во текот на три години, заедно со бонус од $1,600, $1,200 и $675 за полно работно време, скратено работно време и повремено вработени, соодветно.Поголемиот дел од вработените во Ceasars Виндзор во моментов, наводно заработи околу CAD$17 (US$13.40) на час.Коментирање на неуспешни преговори, извршен ДИРЕКТОР за Туризам Виндзор Есекс Pelee Островот, Гордон Orr, рече, "Тоа е многу жално и многу тажен ден за туристичката индустрија." Orr објасни дека Цезар Entertainment Corporation-управувана казино е број еден туристичка атракција и нејзиното затворање влијае на луѓето одлука да го посетите градот се наоѓа во склопот на Детроит Реката од U казино во близина на арканзас оклахома граница. градот Детроит.Тој продолжи да се каже дека додека околните хотели се сместени некои од Цезар Виндзор е клиенти, кои поради штрајкот ги загубија своите резервации, откажани покажува и помалку луѓе да се водич за други регионални туристички места) создаде дупка во областа туризам индустрија.Како резултат на пазарот на спор, Виндзор, Онтарио казино има одложена остатокот од својот закажани Може да концерти и откажана хотелски резервации до Мај 31 казино во близина на аризона невада граница. Orr рече, "Кога илјадници луѓе одат таму (Цезар Виндзор) на дневна основа, тие го оставаат зад економска стапало." Тој додаде дека штрајкот може дополнително да имаат негативен ефект врз иднината на букирање.Слична спор во 2004 година, наводно доведе до 42 ден штрајкуваат во казино која е во бизнисот, од 1998 година. казино во близина на apple долина mn.