вечера Und казино грац Reservieren

Минесота е Otter Опашка Округот има нов директор на економски развој и туризам.Ник Леонард неодамна fielded прашања од Otter Опашка Каунти Одбор на Комесари во врска со предложениот казино од Бела Земја Нација планирани за Ѕвезда Езеро.Племето планира да изгради Снимање Ѕвезда Казино Одморалиште на југозапад страна на Ѕвезда Езеро во близина Дент.Еден комесар праша зошто племето може да се отвори таква казино и Леонард објасни дека 1988 Индиски Игри Регулаторен Акт дозволи племиња да гради казина и нудат игри на Индискиот земји.Тој отиде за да се објасни дека Индискиот земјиште не се само оние кои се наоѓаат во рамките на границите на резервацијата, но продолжи да земјиште што се одржа во доверба, како на пример племето е недвижен имот во близина на Ѕвезда Езеро вечера und казино грац reservieren. "Предложените развој вклучува околу 270 хектари, и 5,500 нозете на frontage на Ѕвезда Езеро," рече Леонард.Белата Земјата Нација во моментов работи на Снимање Ѕвезда Казино & Хотел во Mahnomen, и неодамна предложи друг близина Bagley.Тој истакна дека изградбата треба да започне следната година и одморалиште може да се отвори како е можно 2017 малициозни cookie monster рулет јс. Околу 500 луѓе ќе бидат вработени од страна на казиното.Дополнителни бенефиции за околните заедници ќе се вклучат природен гас линии, влакна-оптички комуникации, и подобрен електричен услуги да бидат донесени од страна на развој.Племето е неодамнешната најава за Ѕвезда Езеро казино, истакна детали како вклучување на работни маси, бар & грил, ballroom, и бифе.На имотот, исто така, ќе наводно функција подарок продавница, дели, хотел, и р.в Парк.На Cuningham Група, со седиште во Минеаполис е племето е избран дизајнер.Претходните проекти наведени на веб-страницата на друштвото вклучуваат Harrah 's Cherokee Casino Resort, Црвена Јастреб Казино, Harrah' s Заливот Брег Казино, и Реката Дух Казино во Тулса, Оклахома. malibu клуб.