најблиску казино во сан антонио Tx

Акции во социјалните медиуми компанијата Facebook изгуби дури и повеќе вредност во вторникот, лизгање 8.9% до $31 – $7 под $38 цена на акциите се врши кога тоа го направи својот Nasdaq деби во петок.Тоа не им помогне на што Комисијата за Хартии од вредност објавен тоа е се гледа во фактот дека состојбата е застрахователи – Морган Стенли, JPMorgan chase и Голдман Сакс – сите намалија приходите прогнози за Facebook во текот на неделата-долго roadshow која му претходеше на ИПО.Ројтерс скрши дека вести, доцна во понеделникот, а сега на ДИК е очигледно љубопитен зошто институционални инвеститори беше кажано за ревидираната очекувања додека мало инвеститори не е дадена иста предвид најблиску казино во сан антонио tx.

Facebook е слајд, исто така, продолжи да влечете надолу за технолошки акции со уште полагање врска со Цукерберг е бебе.Социјална гејмерите Zynga изгуби уште 4% во вторникот, затворање на $6.80, надолу од $8.56 минатиот вторник (15).Така е тоа на социјалните медиуми selloff краткорочни 'panicked стадо' афера или знак на подлабоко malaise во однос на овие компании " способност да се генерираат приходи?Преминот од социјални игри за вистински пари онлајн коцкање е наметнат како приходи лек, но како Јапонија 'kompu gacha' афера се покажа, дека одредена патека на профит е слично на одење razor ' s edge, барем во очите на регулаторите најблиску казино на сан антонио. ROCKETFROG ПРАВИ да се поднесе ЖАЛБА ДО НЕ-ВИРТУЕЛНА ГЕЈМЕРИТЕ следната Американска фирма да им помогнам на границите е Лос Анџелес-базирани RocketFrog, основана во 2010 година од страна Матеј Озборн, Uri Kozai и Brett Calapp (поранешен извршен ДИРЕКТОР на претплатничка мрежа Centaurus Игри, кои PartyGaming купени во 2010 година) најблиску казино да солт лејк сити јута. RocketFrog работи секојдневно слободни пари покер, блек џек и слотови турнири на Facebook.Ротирачки чеша на рекламни – вклучувајќи Амазон и Avril Лавињ облека линија Опатија Зора – делува како спонзори за овие турнири, нудејќи до онлајн подароци кодови и картички како награди најблиску казино во сан антонио тексас.

Calapp рече RocketFrog ќе поднесе жалба на играчите "кои не може да се сфати идејата да игра за ништо, но се екстатично за можност да игра за подарок-картички од врвните брендови, нови албуми од нивните омилени уметници или билет за филмови." Со оглед на тоа дека подарок картички во суштина се дигитални пари, ние се сомневаат RocketFrog е иновација на крајот ќе се создаде средно откуп на пазарот на сличен на оној кој им овозможува на Јапонија pachinko салони за да plausibly негираат своите сјајни метални топки се откупливи за вистински пари, но – подбуцнеше подбуцнеше, намигнување намигнување – човек во продавница следната врата може да биде во можност да ви помогнеме. ZYNGA И AMEX РАСТЕНИЈАТА ПАРИ ДРВО малку помалку смел иницијатива има Zynga спарување со American Express на FarmVille припејд дебитна картичка.Во знак на играта, картичка кандидати треба да ја посетите на Amex припејд им Служи на платформа и да се засади им Служи на Пари Дрво на нивните фарми. (Можете да не видите нас, но ние сме возен нашиот виртуелен очите.) Откако на своите вистински картичка ќе пристигне во e-mail, корисници заработи FarmVille награди (наместо, да речеме, airmiles) на нивните реални набавки.Програмата се очекува да се прошири на други Zynga 'Ville' игри во краток ред и Amex претседателот на претпријатието раст Дан Schulman AllThingsD изјави дека Zynga Служи Награди програма ќе се прошири и на други реални бизниси, повикувајќи се на пример во кој FarmVille играчи кои растението кафе култури може да добиете попусти наплата на нивните локални "Старбакс". Schulman нарекува ова "затворена јамка за Zynga играчи.Тоа е толку многу различна од она што некој друг го направи." Zynga СМО Џеф Karp рече дека целта беше "да се изгради и скала на замаглување на линии меѓу виртуелниот свет и физичкиот свет." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre fallsview casino resort spa menu (мени).