коцкање во тере високата индијана

Велика БРИТАНИЈА-листата коцкање оператор GVC Стопанства се демонстрира нејзината посветеност кон освојување на американскиот пазар со помошта на фондот за една нова студија во проблем коцкање.Во средата, GVC најави дека се придружил на Претседателот Круг на Националниот Совет за Проблемот Коцкање (NCPG), Америка водечките да се залагаат за програмата и услуги да им помогне на проблемот коцкари и нивните семејства коцкање во тере високата индијана. GVC заложбата на NCPG вклучува помагање на фондот Националното Истражување на Коцкање во Америка, една нова студија во насока на квантификација на коцкање распространетоста кај НАС на и утврдување на основната линија со кој да им суди на обемот на проблемот коцкање однесување коцкање во taos ново мексико. GVC извршен ДИРЕКТОР Кени Александар слави неговата група да се приклучи на NCPG напорите, што тој рече: "се зајакнува нашата посветеност за да се осигура дека GVC промовира највисоките стандарди на одговорни игри со истовремено обезбедување на нашите клиенти можат да уживаат во нашите производи во безбедна средина." NCPG извршен директор Кит Whyte поздрави GVC за својот Претседател е Круг, иницијатива која вклучува "од суштинско значење мулти-година соработници кои го поддржуваат целокупното работење, одржливост, идниот раст и иновации." Актуелен Претседател е на Кругот на членовите, вклучуваат големи земјиште-базирани игри оператори како што е Лас Вегас Песоци, Mohegan Сонцето, Цезар Забава, Меѓународни Игра Технологија и MGM Места коцкање во свахили е наречен. GVC соработува со MGM на САД се соочуваат со заеднички да ги истражуваат онлајн обложување спортски, казината и покер можности онаму каде што таквите активности се легални, и GVC е јасно желни да се направи добар прв впечаток во пазарот кои може да се докаже главен соработник на компанијата крајна линија во текот на следната деценија или така.НЕБОТО се ОБЛОЖУВААТ извршен ДИРЕКТОР ВЕЛИ КОЦКАЊЕ КОМПАНИИ МОЖЕ да го НАПРАВИ ПОДОБРО Назад во GVC е домашниот пазар, Ричард Флинт, извршен ДИРЕКТОР на Небото Обложување & Игри (SBG), објави op-ed во Телеграфски туркање назад против повеќе strident повици на јазауздаат во коцкање рекламирање, предлагаме наместо тоа коцкање фирмите се бара да инка дел од нивните ад буџети во одговорно коцкање пораки.Флинт призна висока концентрација на коцкање рекламирање во спортот, како што беше потврдено од страна на број на обложување promos се појавуваат во оваа лето е ФИФА Светското Првенство преноси, но сугерираше дека пред-пресвртница час забрана за рекламирање и крај на фудбалски клуб спонзорства не беше "најефикасен начин да дојдат во костец со проблемот коцкање." Флинт тврди дека purging коцкање рекламите од телевизија ќе лиши одговорен коцкање иницијативи на голем дел од нивната способност да ги промовираат нивните услуги директно до нивната целна публика.Исто така, Кремен, истакна дека земјите кои се одлучија за ќебе рекламирање забрана допрва треба да се искорени проблемот коцкање во рамките на нивните граници, силно укажува на тоа дека алтернативен пристап е потребно.Флинт предлог коцкање операторите се бара да се посвети на неодреден дел од нивните ад буџетите за дамки едукација на потрошувачите за одговорен коцкање практики.Флинт вели SBG веќе посветува "дефиниран дел" на своите маркетинг поминуваат на побезбедно коцкање promos "и ќе биде релаксирана за тоа се codified во законот." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre коцкање во 14 век.