точно сина казино слободен врти кодови

Португалија е регулирана онлајн игри на пазарот почна 2019 надвор со своите најдобри квартален перформанси до денес, благодарение на играчи што имаат поголем број на онлајн опции.Бројките објавени денеска од страна на Serviço Regulação e Inspeção де Jogos не Turismo де Португалија (SRIJ) регулаторно тело покажат дека нејзините онлајн коцкање licensees генерирани приходи од €за 47,3 m три месеци што завршува на 31 Март точно сина казино слободен врти кодови.

Збирот е големите 43.8% подобрување во однос на истиот период минатата година, €4.3 метри повисока од пазарната пријавени во Q4 2018 и ново рекордно ниво, бидејќи на регулиран пазар започна во Мај 2016 година точно сина казино слободен врти без депозит. Придобивките се барем делумно се припишуваат на португалски punters има зголемен број на локално лиценцирани опции.Со состојба на 31 Март, на SRIJ имаше издадени лиценци за 10 различни компании, три повеќе отколку на крајот на Q1 2018 слот колега бесплатно казино слот совети.

Овие компании се одржа вкупно 16 лиценци (седум за спортско обложување, девет за онлајн казино/покер).На sportsbook оператори генерирани комбинација на приходите од €24.8 m, на 42.5% од година на година се зголеми.Обложување промет беше до скоро 30% €131.3 m, со фудбал сметководство за речиси 73% од онлајн wagering, проследено со кошарка (11.5%), тенис (10.1%) и хокеј на мраз (3%).Приходите од интернет 'игри на среќа' беше речиси 46% да €22.6 m, додека прометот стекнато 43.5% €608.6 м.Слотови изнесуваше 63.5% од онлајн казино/покер трошење, проследено со рулет (14.8%) и блек џек (7.8%).Покер, која паѓа во рамките на "игри на среќа' ознака, генерирани во комбинација 13.9% од акциите со парични покер игри (8.9%) надмина турнири (5%).Целокупната покер споделување падна секој квартал од објавувањето 20.4% споделување на онлајн казино приходи во Q2 2018 слот маите храм 3 гратис. Покер вертикална, најверојатно, ќе добие мало се зголеми во наредните месеци како 888 Стопанства – кои само ја доби својата португалски лиценца во јануари, се приклучи PokerStars како што на пазарот е само покер licensees – неодамна ја доби SRIJ дозвола за споделување на меѓународната ликвидност со своите операции во Франција и Шпанија.Пазарот е проширување на бројот на онлајн options резултираше со бран на нови играч регистрации во Q1 слот за мене во ракетниот шпорет. На SRIJ е licensees пријавени 125,200 нов клиент регистрации во текот на кварталот, во споредба со 89,500 во истиот период минатата година.Околу 318k клиенти поднесе најмалку една онлајн влог во текот на периодот, околу половина од кои се обложуваат исклучиво за спорт, додека една третина се обложуваат исклучиво на казино игри.На SRIJ е листа на одобрени оператори продолжи да расте, бидејќи на крајот на Q1, како GML Интерактивни Ltd (поделба на Stoiximan Група) добил онлајн спортски обложувања и казино дипломи во Мај да работат во Португалија под своја Betano бренд.Во меѓувреме, SRIJ продолжува своите напори да се искорени меѓународно лиценцирани оператори кои му служат на португалски punters без локалните дозвола.На SRIJ издадени 49 GTFO известувања до овие меѓународни interlopers во Q1, додека локалните интернет сервис провајдери беа наредил да се блокира 30 навреда домени.Оваа пролет, на португалски Асоцијација на Коцкање и Онлајн Игрите (APAJO) објави пазарот истражување кое се проценува на локалните онлајн игри на пазарна пенетрација во меѓу 4.6% и 6.9% од земјата е возрасната популација.Ова се споредува позитивно со стапки во Франција (5.1%), Италија (4.3%) и Шпанија (3.7%), додека рангирањето и под велика БРИТАНИЈА е 17% стапка.Просечната португалски punter наводно поминува 2,4% од нивниот годишен приход ангажирање во нивните онлајн коцкање активност, еднакви со нивните шпански колеги, повеќе од Франција (1.8%), но помалку од Италија (3.3%) и велика БРИТАНИЈА (2.8%).Португалски владата споделување на Q1 е онлајн коцкање баунти беше исто така, до значително, зголемувањето на речиси 31% од година на година да €14.4 м.Додека индустрија групи продолжуваат да се лобира владата да ја преиспита својата запретителен даночен режим, владата досега се спротивстави на таквите предлози, иако тоа не комисија, работна група оваа пролет да се учат на прашањето.Повторно.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre близнаци реката казино отворен ден божиќ.