она што не е покер изгледа како

Идејата за 1-16 семе НБА плејофот формат не е нова, но тоа е идеја која е стекнување на пареа по една недела во која лига видов сеизмички промена во својата конкурентна рамнотежа.Западот е најдобра, а и нема никакви негирајќи тоа по LeBron James слета во Лос Анџелес.На Lakers' удар на Кралот Џејмс, далеку најдобрите достапни слободен агент на пазарот, значи дека практично сите на кошарка најголемите ѕвезди сега живеат во Западната Конференција она што не е покер изгледа како. Bookmakers секако земени известување.ЛА би биле 100/1 аутсајдер да освои НБА титула без LeBron; наместо тоа, тие се сега плаќаат 7/2 она што не е притисни значи во blackjack. Во меѓувреме, Златна Држава Војници се сега помалку од еден дури и-пари омилен да победи сето тоа.Т.н она што не е покер масата изгледа како. супер тим само додадени на нивните смешно низа на талент со потпишување четири-за време на Сите Ѕвезда DeMarcus Братучеди.Како резултат на тоа, во одбрана на шампионите се плаќа само 4/7 на Ladbrokes да го направи тоа на сите, повторно и наредната сезона.Се чини НБА Комесарот Адам Сребро има преземено известување исто така, и поголеми промени може да бидат доаѓа како резултат на тоа.Таму веќе беа жалбите за лигата нерамнотежа пред еден ако своите најдобри играчи се преселија од Исток кон Запад, и LeBron е потпишување само го прави оптика полошо.Три од првите четири обложување омилени сега живеат на Запад, со Boston Celtics да биде исклучок.Среброто е очигледно слушнале сите griping, и претходно во сезоната тој лебдеше идејата за префрлување на 1-16 закажувам формат за пост-сезоната.Според тој систем, 16 плејофот тимови ќе бидат seeded од најдобра до најлоша, без разлика на кој конференција тие живеат во.На пример, тоа може да се види на Philadelphia 76ers состанок на Los Angeles Lakers во првиот круг, нешто што претходно беше нечуено во НБА.На идеја ќе биде да се намали било Исток-Запад нерамнотежа и го стави на најдобар можен производ на приказ блан де poulet geant казино. "Исто така, би сакале да имаат формат, каде што вашиот двете најдобри екипи се на крајот ќе се сретнат во Финалето," Сребрена рече на прес-конференција.Вреди да се напомене дека WNBA веќе направија слични промени, префрлување далеку од конференцијата формат на 1-8 закажувам структура во 2016 година.
Комесарот останува упорит дека тој би сакал да се најде начин да се направи нов формат се случи, но, постои еден камен момент тој го задржува враќаат во — travel. By повеќето проценки, помош тимови од 1-16 ќе значи износ на пост-сезоната патување ќе скокаат со околу 44 проценти.Во моментов, екипи патување во просек од 90,000 вкупно милји во текот на плејофот.Сепак, со многу повеќе исток до запад летање под потенцијален нов формат, со што ќе се зголеми за 130,000 милји.Исто така, би сила балансиран регуларната сезона распоред меѓу двете конференции, што доведува до околу 150,000 екстра милји патување за време на остатокот од годината.Сепак, Сребро уште звуци намера за добивање нешто направено, според ABC News. "Тоа е се уште се надевам дека ние се случува да дознаам начин," Сребрена рече блан де boeuf geant казино. "Можеби на крајот ќе мора да додадете уште повеќе дена на сезоната за да се шири надвор малку повеќе да се справи со патувањето.".