она што не е покер ноќ значи

Gretchen Whitmer нареди дека државата 27 племенски и комерцијални казина, за да се затвори како на среда.Најголемо влијание е на Детроит три деловен простор, што вклучува еден управувана од Лас Вегас-базирани MGM Места International.Во Ново Мексико, државните службеници започна затворање на државата 24 племенски казина во понеделник.Покрај тоа, Охајо, казина се реагира по Gov она што не е покер ноќ значи. "На здравје и благосостојба на нашите членови на тимот и клиентите останува нашата врвна грижа," компанија портпаролот рече дека во неговата е-маил блан де poulet казино prix. Стив Sisolak предупреди дека државата би можел да ја преземе "дополнителни мерки" доколку бројот на случаи не се подобри во рок од две недели blanchir de l'argent данс он казино. "Само прашања се како рестриктивни мерки ќе биде и она што специфичен облик на тие мерки ќе ги преземе." Сите три игри компании, MGM на њујоршката Берза и Пен и Цезар на Nasdaq, да ги видат своите цените на акциите се искачи среда blanchiment d'argent казино en ligne.
Индустријата за игри велат аналитичарите затворање на друго место може да portend затворање на комерцијални казина во други локации, вклучувајќи Лас Вегас.Невада Gov држави со највисок коцкање приходи. Penn National има четири казина во Охајо држави со правни коцкање спорт.

"Цел затвора нема бизнис, иако разбираме некои бизнис може да се промени нивните часови, како резултат на curfew", рече Дан Tierney, портпарол за DeWine канцеларијата.Портпарол на MGM Northfield Парк рече казино ќе ја прилагодите нејзината часа од работењето на 8.м.до 10 стр.м.најмалку три недели, почнувајќи четврток.Претставници за Бојд и Пен не одговори на коментар на барањето.Во прилог на различни затворачи и ограничувања, некои пазари се намали часови на работа или сте ја промениле затворачи.Масачусетс, на пример, намалена часа во своите три комерцијални казина.Во Пенсилванија, каде што постојат 13 комерцијални казина оперативни, само Реки Казино Филаделфија се shuttered.Тоа е закажана за да го затворите петок преку Јан држави со правни коцкање казина. мало казина низ следните две четвртини," рече Крис Grove, финансиски аналитичар со Eilers & Krejcik Игри.