држави со 18 годишниот коцкање возраст

Доверители на Невада Игри Партнери ДОО се закажани да се исполнат за прв пат во четврток за да дискутираат за стечај поднесување на компанијата која само ја повторил Klondike Зајдисонце Казино во Хендерсон.Неколку истакнати Лас Вегас казино директори ќе им помогне да се доведе на Претседателските Сесијата на Комитетот, планирање и координирање на официјални настани поврзани со Републикански Претседател-избира Доналд Трамп е инсталација во Белата Куќа во почетокот на следната година.Стив Wynn, Фил Ruffin и Шелдон и Miriam Adelson сите беа со име "финансии заменик столици" на 20-лице комитет, кој е одговорен за "планирање и координација на сите официјални настани и активности околу инаугурацијата" на Адут, а за Заменик-Претседател-избира Мајк Pence, според изјавата објавена во вторникот.Дин е извршен ДИРЕКТОР на Дин Одморалишта, Ruffin поседува Богатство на Островот и ко-сопственик Адут Меѓународниот во Лас Вегас и Шелдон Adelson е претседател и извршен ДИРЕКТОР на Лас Вегас, Песок Корп Адут ќе биде инаугуриран како 45th претседател на сад на Јан држави со 18 годишниот коцкање возраст. Милијардер Том Касарна ќе стол в.д како да се победи на слотови во казино. комисија, која го вклучува бројни богатите Адут донатори.Касарна е приватен капитал извршната и беше заменик-секретар на U како да се победи на слотови. Одделение за Внатрешни работи во Реган администрација.Тој служеше како економска и националната безбедност советник на Трамп.Њујорк Авиони сопственик Вуди Џонсон, Висконсин милијардер Дијана Hendricks и Далас-базирани инвеститор Ray Washburne се меѓу комитетот и другите членови како да се победи во казино игри. "Дополнителни информации во врска со Претседателските Сесијата на Комитетот раководство ќе биде претстојниот", според изјавата.Преглед-Весник е во сопственост на семејството на Лас Вегас, Песок Корп Претседател и извршен ДИРЕКТОР на Шелдон Adelson. како да се победи во слот машини на казино.