рамнотежа друид најдобри во слот Pvp опрема

"Татко ми ни требаа да првенство тепачки, Светот Серии, фудбалски натпревари, racetracks, најдобрите ресторани, убави хотели.Она што повеќе ќе ја сакате?" Исто така, се запали Епштајн интерес во игри кариера беше шанса состанок имал со игри гигант кој подоцна стана неговиот бизнис партнер, ментор и пријател.Тоа беше за време на семејството патот патувањето дека се вклучени запре во Езерото Тахо и престој во Кал Neva Ложа, во сопственост од страна на пријателите на Епштајн татко.Еден, Епштајн вели, "рече татко ми, 'сакам да ги исполни колеги.Неговото име е Џеки Gaughan.Тој е сопственик на Тахо Biltmore.' Отидовме и видов Џеки.Тој ни покажува околу местото, и тоа за 15-годишниот што беше возбудливо.Тој беше толку убаво за нас." Подоцна тој ден, неговиот татко би се каже Епштајн на Gaughan: "Тој е тројно закана." "Добро, знаев што тројна закана беше во фудбалот: Вие не може да помине, што може да работи и може да се ослободат.Јас му реков: 'Татко, јас не знам што ти значи.' Тој рече, " Добро, тој е оди-getter, тој е паметен и тој е на плоштадот.Тоа е triple threat.' Па јас никогаш не го заборави тоа." Казино соништа Епштајн се пресели во Лас Вегас, во 1960 година, една година по неговата семејството се пресели тука.Неговиот татко се обидел да се управува него кон други професии рамнотежа друид најдобри во слот pvp опрема. "Имаше гласини дека поради мафијаши во сопственост на ова место, имало духови тука, и имаше луѓе погребан во подрумот," Епштајн вели, смеејќи се. "Повеќето места, корисникот никогаш не ги гледа луѓето кои поседуваат место.Ние ги види секој ден", вели тој.Ел Cortez "е просечен човек земја клуб, место да се оди кон секој ден, место да ги исполнат нивните пријатели за кафе и да имате неколку пијалоци во попладневните часови." Во прилог на привлечен за долгогодишни клиенти, Ел Cortez има се проширува своите напори да се поднесе жалба до помладите патрони.Хотелот е ремоделирање својата кула соби и апартмани.Тоа, исто така, промовира своја историја, која вклучува сопственост за кратко време во текот на 1940 година од страна на група во која беа вклучени Бенџамин "Bugsy" Siegel.Името на хотелот ресторан, Siegel е 1941 година, alludes на мафијаш и хотелот е отворање на датум. Лас Вегас' туристичка агенција има стави дел од поранешна Ривиера сајт за продажба.Лас Вегас Конвенцијата и Посетителите Орган најмен брокерска куќа CBRE Група да го продаде 10 хектари парче од срушен хотелот стапало, CBRE објавен во среда.Не продажната цена е даден на пратката, во југоисточниот агол од Лас Вегас и Elvis Presley boulevards на северна Газа, но агенцијата за главен извршен има рече дека тоа може да биде највредната владата сопственост некогаш се продаваат.Алан Feldman, на MGM Места Меѓународни извршен кој има поминато речиси три децении, како најдобар портпарол на Лас Вегас-врз основа казино гигант, ќе преминат од полно работно време, работникот да советник 1 јуни рамнотежа друид митски најдобри во слотот.
"Тоа го прави да се чувствувате одлично, она што овој град има постигнато, и да се биде дел од тоа го прави да се чувствувате добро.". "Мислам дека Ел Cortez во многу начини е навистина чувар на пламен од оригиналот дена од Невада игри," вели Дејвид Шварц, поранешен директор на UNLV Центарот за Игри Истражување и сега на универзитетот вонреден заменик-ректор за факултетот работи.Епстин доведува до Јужниот дел на Невада гејминг пејзаж "малку на времето кога Лас Вегас беше повеќе за лична врска и со благодарност за историјата", Шварц вели — со некои од Епштајн деца сега се вклучени во извршување на хотелско — дури и "покажува казино бизнис може да биде генерациска." Средба ментор ", Бидејќи јас бев, јас би рекол, 12 години, знаев дека токму она што го сакав: сакав да бидам како мојот татко", вели Епштајн, чиј татко, Ајк, беше Чикаго коцкар и коњ букмејкер.Жалбата е "гламур," Епштајн вели. Во 1975 година, Gaughan понудени Епштајн 5 отсто во сопственост на Ел Cortez за $250,000 црвена карпа казино храна промоции. "Татко ми рече:" Слушај, во недвижен имот во Лас Вегас ќе се направи повеќе пари од било коцкар некогаш ќе,' " Епштајн вели.По трошење за пет години во осигурителниот бизнис (и продажба на недвижен имот), Epstein започна да работи на Цезар Палата како baccarat менаџер кога хотелот се отвори.Тој беше на Цезар Палата за девет години, но се чуваат во допир со Gaughan, кои купиле Ел Cortez во 1963 година. "Тоа беше голем град во тие денови, но тоа е толку многу подобро сега — навистина, најголема град насекаде црвена карпа казино кат сајтот. "Апсолутно," Кени Епштајн вели црвена карпа казино храна суд.