24 часа Du ман слот трки

The Isle of Man-базирани иноватор користи службено понеделник соопштение на детали што овој процес веќе започнал преку денешната промоција на новиот шест-ролна Cossacks: Див Лов видео слот од партнерот студио Foxium.Фирмата изјави дека оваа фолклор-тематски наслов со своите 46,656 начини да се победи доаѓа во комплет со слободен врти, cascading репортажите и ексклузивен WonderWays механичар и предизвици aficionados за да се приклучите на 'херојски трио" на воинот протагонисти како тие 'искуство див лов'.Слот сензација: Microgaming објасни дека мобилни пријателски Cossacks: Див Лов, исто така, има свои случајно-предизвика Ослободување Дивините функција, која ја испраќа ножеви smashing во репортажите, па како да се трансформира нормално икони во потенцијално-профитабилен дивините.Таа изјави дека на среден/висок нестабилноста наслов згора на тоа има На Оружје функција каде стрели летаат кон репортажите на било спин 'со погоди симболи се менува за да се создаде шест-на-еден вид победи.' Бог поаѓање: во Потрага за подоцна оваа недела и Microgaming откри дека тоа ќе биде debuting пет-ролна Бог на Огнот видео слот од поларната светлина Игри Ограничени од четврток.Тоа откриваат дека оваа висока нестабилност игра е да нудиме единствена Ultraways механичар, со цел да се испорача до 60 милиони начини да се победи и шанса за конкурентите да банка награди во вредност колку што 18,000 пати своите предизвикувајќи прашање 24 часа du ман слот трки. Microgaming изјавил дека три-ред Бог на Огнот е да доаѓаат во комплет со експлодира дивините дека ќе 'експлозија далеку од репортажите за да се открие или еднокреветни, двокреветни, quad или сино диви симболи.' Таа тврди дека 243-ways-to-win игра ќе исто така нудиме неограничен слободен врти каде што бог карактер награди 'повеќекратен, диви или надградба бонус' додека некој доволно среќни да собираат најмалку 60 близина промаши ќе бидат во можност да влезат во своите Супер Слободен Врти", каде бонуси се доделува на секој спин.' Музичка манифестација: Подоцна во месецот и Microgaming откриваат дека тоа ќе биде premiering Големиот Бум Богатство видео слот од инвеститорот Само За Победи на септември 14, пред воведување на играчите да се Префрлуваат Удели Забава е музика-тематските и шест-ролна 4 Дијамант Блуз Megaways наслов на само два дена подоцна.На иноватор изрече дека овие се за книга-заврши својата лансирањето на Dwarven Камења Megaways игра од Железо Куче Студио и Златна Рок Studios' креативни Книга на Херои наслов.Примамливата забава: портфолио на iGaming забава од Microgaming е последователно поставени за да се прошири уште повеќе на 20 септември, со додавање на Вознесение: Пораст на Богатството видео слот од Стариот Skool Studios пред Јура Светот: Raptor игра Богатство од Среќа Фабрика Studios се одвива само два дена подоцна.Опасното крај: Microgaming изјави дека на Дивиот Запад-тематските Среќа Пресметка Hold ' Em Покер игра ќе се приклучат својот имот на покер наслови од септември 23 однапред на неговата прилог на 40-payline Алиса во WildLand однапред од SpinPlay Игри само пет дена подоцна.На иноватор изјави дека тоа ќе се затвори на месец со еден пар на видео слот изданија опфаќа Глувците N Лесно и Мега Moolah: Вештерката е Месечината од Реални Игри и Aurum Потпис Студија, соодветно. 24k казино без депозит промо код.