ресторани во ел дорадо " казино Shreveport

rokerage Daiwa Хартии од вредност Group Inc вели пазарот очекувања "остануваат премногу оптимистички" во врска со влијанието на Макао е казино индустријата на отворањата на Дин Палата и Parisian Macao.Среда белешка од Хонг Конг-базирани аналитичари Џејми Soo и Адријан Чан осврна на фирмата 'продава' совет на акциите на Дин Macau Ltd, промотор на Дин Палата, и омаловажувани Песоци Кина Ltd, промотор на Parisian Macao, да се "продаде', од 'underperform'.ynn Macau се отвора во помалку од една недела – на 22 август – САД$4.2-милијарди casino resort Дин Палатата (на сликата), кој се наоѓа во Макао е Cotai област.Тоа ќе стане вториот имот управуван од фирмата во градот, се приклучи сестра сопственост Дин Макао, казино хотел се наоѓа на Макао полуостров ресторани во ел дорадо " казино shreveport. Ние веруваме дека улицата е очекувања остануваат премногу оптимист кога станува збор за: способноста на нови својства да расте целокупниот пазар; способноста на операторите да го фати несразмерни удел на пазарот од нивниот нов отвори; и операторите колективната способност да се брани нивниот удел на пазарот кога конкурентите отвори нови својства," Г-дин Soo и Г-Чен напиша на својот среда забелешка.apanese брокерски Номура прави слична проценка во белешка издадена во понеделникот.Тоа, истакна инвеститор очекувања може да се претерани во однос на способноста на наскоро ќе започне Дин Палата и Parisian Macao казино места да го прошири пазарот на широк побарувачката за Макао казино коцкање.omura имаше рече во белешка во јули дека секоја наплата во Макао коцкање пазарот е најверојатно да биде "бавно grind" sort искусни од страна на Лас Вегас по глобалната финансиска криза – и управувано од страна на мас-пазар – наместо вид на rocketing раст Macau видов во ВИП коцкање во годините по истата криза.aiwa има прогноза GGR во Макао ќе намалување од 10 проценти од година на година во целост година 2016 година црна и бела унијата џек фрли.
ccording да анализа од страна на Daiwa на историски податоци, "способноста на нови игри на среќа/hotel соба капацитети да се вози поединечни GGR удел на пазарот се појавува да биде смалување на групи." Брокерски истакна дека во Фаза 2 на Галакси Macau – сопственост управувана од страна на Галакси Entertainment Group Ltd – и Студио Град – мнозинство во сопственост на Melco Круна Забава Доо – "имаше далеку помалку успех од претходните казино отвори во фаќањето поединечни GGR удел на пазарот, со оглед на се повеќе конкурентни на пазарот и поголеми оперативни база во Макао денес." др Фаза 2 на Галакси Макао и Студио Град отвори минатата година.nalysts Г-Soo и Г-Chan додава: "Бидејќи отвори на овие Cotai 2.0 својства, тие се заробени дополнителни 1,4 процентни поени GGR удел на пазарот поединечно при додавање на пазарот некои од 4% до 6% од новите капацитети." Ова место беше изграден за сите", изјави тој на новинарите црна и бела унијата џек т кошула. "Разликата меѓу најмалку скап соба тука и најмалку скап соба во градот е многу tinny." хотел цена анкета со Морган Стенли аналитичари Praveen Choudhary и Алекс Poon покажа поинаку.Резултатите од истражувањето – објавено во средата забелешка – покажа Дин Палата имаше третиот највисок просек хотелска соба стапки во Макао, само зад Ritz-Карлтон и Banyan Tree, два хотелски брендови на Галакси Entertainment Group Ltd е Cotai предводник Galaxy Макао.ноќ на Дин Палата цена во просек HKD2,430 (US$313).Во споредба, Parisian Macao собите се со цена од околу HKD1,611 црна и бела унијата џек налепници. Да се остане во Студио Град, гостите ќе треба да се вилушка надвор во просек HKD1,450 една ноќ, според Морган Стенли. ресторан nh гран казино badajoz.