црна и бела унијата џек налепница

Велика британија е bookies сет за 65% се зголеми овој викенд 12 април 2018 – ЛОНДОН – Онлајн bookmakers се поставени за браник викенд, како Британија големи влогови на светот-познати Големиот Национален.Според новите податоци од Worldpay, лидер во плаќањата, 2018 е поставен да биде година во која мобилни коцкање надминува во-продавница за punting пензионерите.Неодамнешните истражувања од Worldpay откри дека за 45% од над-65s сакаат ставање на нивните влогови на мобилен уред наспроти во-продавница.Со онлајн обложување за Големото Национално зголемување од 20% од година на година, мобилни коцкање е на пат да outpace во-лице за технолошки такт сребро сурфери црна и бела унијата џек налепница. Worldpay е анализа на потрошувачката навики во текот на 2017 настан покажа огромен 65% скок во обложување активности на трката ден.Но, многу од нас како да го оставиме тоа на многу последната минута пред staking нашите wagers – обложување достигнаа само седум минути пред почетокот на трката, на која точка punters се прави 118 депозити на онлајн сметки секоја секунда.Иако скоро половина од возрасната популација велика БРИТАНИЈА има трепет на светот-познати steeplechase, за многумина тоа ќе биде само се обложуваат на годината.Како резултат на тоа, во просек трошат по обложување депозит капки од речиси £3.00 над Големиот Национален викенд, како се повеќе и повеќе неформални punters се во искушение да се обиде својата среќа.Коментирање на податоци, Џејмс McGurn, ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ на Раст – Дигитални Содржини & Игри во Worldpay, Inc.рече: "Големиот Националните е најголемата обложување ден од годината, со цела нација да се застој како horseracing фанови нагоре и надолу земја мелодија за да се види.Иако steeped во традиција, Големиот Национален има скокна во 21-от век, а подоцна почнете време и Snapchat покриеност дизајнирани за да се грижиме за современата публика ресторан или казино da rasa.

"Како начин на кој ќе се види на трката се развива, тоа го прави на начин на кој ние да изберат да се коцка.И мобиле е во срцето на новиот тркачки искуство.Ние се гледаат растечкиот тренд кон стан обложување, што е повеќе удобен и лесен за спортски навивачи од сите генерации.Дали ставање во залог на racecourse, надолу локалниот паб, или од удобноста на вашиот сопствен троседот, вашиот паметен телефон би можел да биде најбрз и најлесен начин да се победи е голема." За податоците: цитирани Бројките се според глобалниот e-commerce трансакција на податоци за Worldpay е регулирана коцкање клиенти во велика БРИТАНИЈА во текот на месец април 2017, во која беа вклучени повеќе од 150 од најголемите имиња во регулирани коцкање индустрија.За Worldpay Worldpay, Inc. (NYSE: WP; ЗАКОН: WPY) е една од водечките плаќања технологија компанија со уникатна способност да моќ глобално интегрирана omni-трговија.Со индустријата-водечки скала и неспоредлив интегрирана технологија платформа, Worldpay нуди на клиентите сеопфатен пакет на производи и услуги на глобално ниво, претставено преку една услуги ресторан le вклучена казино лисабон.
Worldpay процеси преку 40 милијарди трансакции на годишно ниво, низ повеќе од 300 плаќање видови низ 146 земји и 126 валути.Компанијата е раст стратегија вклучува проширување во висок раст пазари, verticals и клиентите сегменти, вклучувајќи ги и глобалната e-commerce, Интегрирани Плаќања и Б2Б. Worldpay, Inc.беше формирана во 2018 преку комбинација на Број 1 трговец издавачи на картички во U нов ресторан е главната памплона во казино. и В најголемиот ни онлајн покер сајтови. Worldpay, Inc.тргува на њујоршката Берза како "ВП" и на Лондонската Берза како "WPY." Кејти McCracken | Соработник, Технологија GOLIN 2 Вотерхаус Плоштад, 140 Holborn | London, EC1N 2AE т. +44 207 861 0736 [email protected] @GolinLon Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најголемите слот машина победа во историјата.