нов ресторан е главната памплона во казино

Истакнати онлајн казино и sportsbook оператор GVC Стопанства најави дека нејзините акционери имаат претежно одобрен план е да се види фирмата се преселат своите корпоративни канцеларии од Isle of Man на Обединетото Кралство.Лондон-наведени фирмата е одговорна за некои од најголемите светски онлајн казино и sportsbetting домени, вклучувајќи PartyPoker.com, Bwin.com и Корали.ко.велика британија и користи службено четврток соопштение (pdf) да изјави дека 99.98% од своите засегнати страни имаат потврдено предлог да се "преселат на компанијата место на управување и контрола и следствено на тоа, нејзината даночна престој на Обединетото Кралство'.Ескалацијата на претпријатието: Основана во 2004 година, GVC стекнати Обединетото Кралство-соочува бизнис на интернет sportsbook оператор Sportingbet во 2012 пред се случува да платат околу £1.1 милијарди долари (1,4 милијарди), со цел да се купат на Гибралтар-базирани iGaming behemoth Bwin.Партија Дигитална Забава.Претпријатието потоа гранатираа од околу £4 милијарди долари (5.6 милијарди долари) за да купи истакнати Британски букмејкер Ladbrokes Корални Група и потпиша договор во јули на 2018 да се воспостави MGM GVC Интерактивни ДОО sportsbetting вложување во партнерство со Американската казино гигант MGM Места International.Приоритизирање близината: Според извештајот, на Шефот на Односи со Медиумите за GVC Стопанства, Џеј Dossetier, што се користи во неодамнешното интервју за да прогласат дека седиштето потег ќе им овозможи на неговата фирма да биде поблиску до својот најголем пазар и 'се одржи одбор состаноци или акционер средби во рамките на Обединетото Кралство.' Dossetier наводно рекол iGamingBusiness.com.. нов ресторан е главната памплона во казино. "преместувањето е само за врвот холдинг компанија и нема да има влијание врз бројот на вработени или на оперативната страна на бизнисот.Тоа нема влијание на нашите даночни сметка или на ефективна даночна стапка ние плати.Оперативно, онлајн бизнис ќе продолжи да се извршува од Гибралтар и Обединетото Кралство на мало имот од Велика Британија." најголемиот ни онлајн покер сајтови.