најголемите места во светот

Спортско обложување е веќе правна во Њујорк Состојба — барем во своите четири северот на државата комерцијални казина, кои се чека објавувањето на рамка на привремен прописи од страна на државата Игри Комисија пред тие да може да добие зелено светло.Само кога тие прописи ќе се појави беше жешка тема на дебата во Saratoga Институт за Коњите, Трки & Игри Закон Конференција во Saratoga Извори во средата.Времето Унија извештаи на општ консензус помеѓу коцкање индустрија е дека Њујорк е Демократскиот гувернер, Андреј Cuomo, седи на прописи, избегнување ништо спорно додека по ноември е губернаторски избори.Њујорк гласачи овластени спортски обложување на комерцијални казина, потенцијални на промените во федералниот закон, кога тие се овластени на казина себе на 2013 референдум.Постои широка согласност дека регулаторот има моќ да го поставите даночни стапки и лиценца на четири казина, без потреба за законодавното тело да се помине нова сметка.За да се дозволи спортски обложување на пошироки размери, како во државата racetracks, ќе бара дополнителни законодавство.Она што е помалку јасно е дали државата игри комисијата има моќ да го овласти мобилни спортски обложувања.Сенаторот Џон Bonacic (R-42нд), кој се очекува да ја предводат притисни за полн обем спортско обложување во текот на следните законски сесија, вели тој верува во неа не се, која е причината зошто повеќе робустен законодавство е потребно најголемите места во светот. "Кога Игри Комисија излегува со прописите, јас навистина мислите дека не се случува да се види подлец на многу приходи од спортско обложување, бидејќи таа ќе ги присилува луѓето да оди на салон на четири казина," Bonacic кажано на конференцијата.Тој додаде дека ако спортско обложување е ако им го понуди на сите на државната постојните коцкање оператори, заедно со мобилен опции, на пазарот би можело да биде во вредност од 500 милиони долари годишно — околу два пати големината на тековната Лас Вегас пазарот.И под претпоставка дека Cuomo е избран во ноември, Bonacic очекува од него да целосно се зад полно спортско обложување, можеби дури и вклучувајќи ги и приходите од тоа во неговиот буџет seminole племето на флорида хард рок казино. Bonacic така, навести дека законодавството за разгледување во законодавниот дом следната година ќе се користи истиот план како негова сметка што успеа да го помине и оваа година, кој се нарекува за 8.5 проценти државен данок на приходите и 0.20 проценти "integrity такса" платени од страна на казино операторите на големи спортски лиги.Треба да го помине во следната година во оваа форма, Њујорк ќе стане првата држава да ја легализира спортски обложувања додека acceding на лиги' барањата за намалување на takings.Интегритетот на плаќање е спротивно од казина и игри на среќа интереси во државата. seminole племето на оклахома казино.