тешко вкупно Vs мека вкупно Blackjack

Wazdan Игри се казино игра инвеститорот од Кипар, кои имаат лиценци од велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија ( Детали тука ) и, исто така, на MGA во Малта.Со над 50 слот за игри се разви, Wazdan биле постојано производство на нови игра содржини во текот на изминатите неколку години.Основана во 2010 година, во текот на изминатата деценија Wazdan се прави inroads во iGaming индустрија и сега нивната сопствена игра содржина броеви над 100 игри, кои може да се најде на голем број на мулти платформа за онлајн казина.Користејќи HTML 5 од 2015 година, своите игри за мобилни казина се всушност сосема пристојно и да се очекува, бидејќи тие го добиле нивниот UKGC лиценца во 2017, дека ќе биде во кој на повеќе велика БРИТАНИЈА се соочува онлајн казина во иднина тешко вкупно vs мека вкупно blackjack. Wazdan развој на и наклонетост за изработка на 3D и HD игри, исто така, е забележано.Некои од нивните најпопуларни игри вклучуваат Остаток Ловци и Среќа Риба.Плус за втората половина на 2019 тие имаат голем број на нови игри pencilled за ослободување, вклучувајќи Лари на Leprechaun Магија Ѕвезди 9 и Пеперутка Љубовници. едвај покер со кои се соочуваат крстозбор поим.