парични казино црвениот елен покер распоред

Казино оператор Дин Места има пријавената трговска марка заштита на своите во-развој казино проект во Еверет, Масачусетс.Во понеделникот, Бостон Бизнис Весник објави дека Дин имал применува на НАС Patent & Trademark Office да се стекнат со право на име Дин Бостон Харбор.На $2b проектот, кој се очекува да се пробие земјата во јули, беше порано позната како Дин Еверет.Апликацијата беше поднесена на Март 15, истиот ден извршен ДИРЕКТОР на компанијата Стив Wynn даде репортери преглед на имотот на изгледот.Во помалку позитивни вести, Стив е екс-сопруга Elaine Дин поднел изменет тужба против нејзиниот поранешен hubby во понеделник.Тужбата се обидува да reestablish нејзината контрола врз нејзиниот 9.4% удел во Дин Установи, за која таа нели имаше бидејќи divorcing Стив по втор пат во 2010 година парични казино црвениот елен покер распоред. Двојката потпишаа договор истата година давање на Стив контрола над нивните комбинирани акции, кои е дозволено да го наметнува контрола на компанијата, особено по unceremonious принудени откуп на Kazuo Okada е стопанства во 2012, Бисер-Харбор-во-обратна изненадување напад што останува пред судовите за овој ден парични казино црвениот елен новогодишната. Elaine првично поднесена нејзината тужба како противтужба за одговараат Дин Места поднесена против Okada, тврдејќи дека Стив се обидува да вежба "целосна и постојана контрола" во текот на нејзиниот живот со dictating она што можеше и не можеше да се направи со неа Дин парк, кој е во вредност од околу $900m.Акциите беа во вредност значително повеќе пред Macau приходите рецесија влече надолу по цена на акција на сите свои казино оператори како да трговија девизен курс како казино. Elaine беше соборен од Дин одбор на директори минатата пролет откако Стив обвинети неа на прекршување на нивните 2010 договор со пренесување $10m на нејзиниот Дин акции за добротворна фондација под нејзина контрола, без прво стекнување на Стив дозвола како да се совет на вашиот блек џек дилер. Elaine сега вели дека нејзиниот ouster прекршено дека истиот 2010 договор, рендерирање тоа ништовни и неважечки.Во понеделникот, Стив е peeps издаде обично тапи изјава, повикувајќи Elaine "разочараното екс-сопруга" бараат да се "нанесат личната болка на Г-Дин" и "компромитирање на корпоративниот стабилност и финансиската состојба" на компанијата.Одговорот исто така, се карактеризира нејзиниот правни барања, како што се "полни со лаги и нарушувања" и треба да биде "срам за Г-Дин и нејзиниот бранител." Значи, без трет пат е привлечност за овие две spitfires, нели?Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre како да се фрли коцки во craps.