она што не монета слот значи

Големи натпревари испорача милиони во освојувањето награди Тоа е зафатен викенд како и неколку големи покер турнир натпревари дру да блиски, со милиони во награди, тврди дека со меѓународен список на конечната табела играчи.Во Лондон, Европската Покер Турнеја главниот настан беше склучен во Гранд Connaught Соби, со германски студент Себастијан Pauli доминираат во последните два дена од настанот, и покрај сериозен опозицијата кои беа вклучени двајца поранешни EPT шампионите.Конечната табела предвидено богатство на забавна и возбудлива акција за railbirds содржи и Pauli води мулти-национални списокот на талент кој се вклучени Кевин MacPhee (САД), Кевин Killeen (Ирска), Artur Koren (Германија), Џејк Коди (велика БРИТАНИЈА), Jakub Mroczek (Полска), Џонатан Bensadoun (Франција) и Pablo Gordillo (Шпанија).Три раце се игра видов Pauli се борат со повеќе искусни Killeen и MacPhee но повеќе од држи својата сопствена.Триото се обиде, но не успеа да постигне договор на три-начин да се исецка, и Killeen замина подоцна откако беше елиминиран од страна MacPhee.Главите нагоре, Pauli одржа чип доведе на над 5 милиони евра, и тој успеа да се одржи тоа и покрај силната comebacks од MacPhee дека речиси видов чип купишта levelled во еден момент.Сепак, Pauli продолжи да се одбегне на MacPhee напади и ја поврати својата тесна се одржи на играта за да на крајот го постигне својот прв голем турнир победи.Младиот германски одлука да ги одбегне трите начин да се исецка порано се исплатеше handsomely; тој го зеде дома GBP 499,700, оставајќи MacPhee со вториот ставање плати за излез на БРИТАНИЈА 308,500 она што не монета слот значи. Други конечна табела плати испис беа: Кевин Killeen GBP 220,500 Artur Koren GBP 168,900 Џејк Коди GBP 133,800 Jakub Mroczek GBP 104,200 Џонатан Bensadoun GBP 75,900 Pablo Gordillo GBP 51,900 Уште со Лондон и EPT, Канадскиот играч Андреј Чен (26) тврди му оддава почест и големи пари во GBP 10,000 High Roller настан, земајќи дома GBP 394,200 во вториот најголемата победа на неговиот покер кариера и зголемување на неговата кариера приходи за датумот до над $4 милиони евра.На конечната табела на 173 записи конкуренција Чен соочуваат меѓународна колекција на тешки и талентирани играчи во колеги countryman Барон Д'Auteuil, Либан е Fady Kamar, Крег McCorkell и Niall Фарел од велика БРИТАНИЈА, руски, аце Леонид Markin, Salman Behbehani од Кувајт, германски про Мартин Шарлатански и WSOP ноември Niner чип лидер Jorryt ван Hoof од Холандија.Кога главите нагоре игра беше постигнат, Чен квадрат надвор против Fady Kamar, на EPT High Roller Гранд Финалист од Либан со репутација за вештина и агресија.Со оглед Чен склоност за ист вид на акција, на главите нагоре нуди ветувањето на некои возбудливи размена...и тоа не не разочара.Чен чинеше решена да не се повтори својот второпласираниот финиш против Давид Kitai во EPT Берлин пред две години и играше со одлучност и сила и покрај чип штета.Неговиот пристап, и несреќна се кандидира на картички за неговиот противник, брзо срушен Kamar водството, со Канадскиот натрупување на притисок за да се заврши на чело со победата во изненадувачки кратко време.Чен додаде GBP 394,200 на неговата кариера заработка, додека Kamar тврди тркач до награда на GBP 267,000.

Шест-слика плати испис продолжен сите на патот надолу до петто finisher Salman Behbehani, кој доби GBP 117,000 јас само се изгубени сите мои пари коцкање. Низ светот во Мелбурн, Австралија 2014 WSOP Азија-Пацифик главниот настан склучен со победа за НАС про сега живее во Канада, Скот Дејвис, кој тврди дека еден убав A$ 850,136 првата награда да додадете на добивки кои вклучуваат приходите на не помалку од шест cashes во WSOP настаните во оваа година.Е најважно да се Дејвис, победата над талентиран 328-силна областа, исто така, донесе со тоа неговиот прв WSOP победник е нараквица.Шест-човек конечна табела спротивставени Дејвис состои од Англија е Џек Salter, Хенри Ванг на Тајван, НИ играчи Кајл Монтгомери и Френк Kassela, и Ауси Ang Гипс јас само сакам да се направи покер лице како казино. Salter и Дејвис преживеале конечна табела меле да се соочи со едни со други во главите нагоре со чип купишта дури и практично.Дејвис знаеше дека тој беше во тешка tussle со Британецот играч, кој беше тркач во EPT Гранд Финалето главниот настан оваа година и има сериозен углед.Тој се покажа право како на главите нагоре се развива во интензивна 85-рака афера помеѓу две рамномерно ја распоредуваат аса, дестилирани надолу за да ги голем котел кој одлучи прашањето кога Salter отиде сите во и загуби, земајќи дома уште-импресивен вториот ставање награда од$ 516,960. А ослободени и среќен Дејвис карактеризира неговата победа како личен Супер Боул и на врвот на неговите амбиции.Други плаќаат-испис на конечната табела изгледаше вака: Хенри Ванг A$343,805 Кајл Монтгомери Од$231,287 Френк Kassela A$164,089 Ang Италијански A$118,769 Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година јас само се изгуби толку многу пари коцкање.

Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] 54 круг покер масата врвот.