јас само сакам покер лице како казино

Њујорк полицијата продолжи да пребарувате за assailant кој останува на слобода петок по отворањето оган средата вечерта на четири играчи на наводно нелегално коцкање ден во Бруклин.Една жртва загинаа, а три други биле повредени.Снимањето се одвиваше во задниот дел од Бруклин е G Место пестовност продавница по борбата таму.Таа се наоѓа во Brownsville близина на околија.На конфронтација беше поврзана со несогласувања во коцкање, Њујорк Пост пријавени, врз основа на полициските извештаи.Нелегално коцкање, наводно, бил случува таму за некое две децении, жителите се жалат на локалните медиуми.Често, тоа беше круг-часовна, жителите понатаму тврди.Тоа особено беше зафатен во петок и сабота навечер.Човекот кој почина наводно, бил ранет во градите.Тој беше опишан како суштество во неговата 30 години.Тој беше се верува да биле болни од COVID-19 неодамна, New York Daily News пријавени.Други жртви беа транспортирани на локалните болници, каде што тие се во стабилна состојба во четвртокот.На 44-годишниот беше застрелан во некоја рака, 31-годишниот беше ранет во ногата, и еден 32-годишен маж беше ранет во рамото, Дневни весници, рече.Меѓу игри на коцкање ден е познат по тоа се коцки, покер, како и Цие-еве, уште еден генерал игра, Пост пријавени, врз основа на сметки од сведоците.Некаде, илјадници долари беа обложуваат на игри, во извештајот се додава.Цие-lo е обично играше со три шест еднострани коцки.Тоа траги неговото потекло на Кина.Тоа сега е исто така, одигра во некои градови во САД.Во последниве години, играта беше направи популарна во хип-хоп песни.Снимањето е еден од неколкуте homicides се гледа во последната година на коцкање ден или општествениот клуб во Бруклин.Во октомври минатата година, четири жртви беа откриени починати во Тројно А Аса Клуб во Бруклин е Круна Височини соседството.Двајца мажи и една жена се ранети и четвртото лице имал други повреди.Секој преживеале, Дневни весници, рече.Аргумент во текот на коцки игра доведе до друг маж пукање во толпата, Дневни весници, рече.На напаѓач беше застрелан мртов од страна на нешто големо во клубот, полицијата рече.Во уште една инцидент, во април, двајца разбојници, и двајцата да носат маски, fatally застрелан човек во нелегално коцкање ден во Бруклин е Бедфорд-Stuyvesant соседството, на полицијата им кажал на Објавата.Пари залог на игри со коцки бил ограбен од страна на дуото.Во 2018, седум NYPD службеници, вклучувајќи неколку заменик тим истражувачи, беа обвинети со abetting нелегално коцкање и проституција прстен кој била работат за неколку години во Бруклин и Квинс.Еден од полицајците, Лудвиг Paz, 52, на Квинс, пензиониран NYPD заменик детектив, pleaded виновен минатата година во врска со $2 милиони-a-година незаконско работење.Тој беше осуден на помеѓу четири и 12 години во затвор, според Квинс Секојдневно Орел. јас само сакам покер лице како казино.