како да се провери казино влез рекорд

Недела Пати го има тврди дека коцкање оператори се користат дупка да се однесуваат на малолетните лица, креирање на игри, кои апел за деца без да мора да прекршување На Коцкање Комисијата услови.Националната весникот истрагата објави дека операторите се привлече деца да се коцка со својот омилен цртан филм и storybook ликови во обложувања онлајн игри.На прашањето покренато од истрага се однесува на фактот дека удели на споменатите игри се движат од 1p да £600, и може да се игра за бесплатно без регистрација или било која возраст верификација проверки.Некои од компании и игри име вклучуваат Петар Пан на Paddy Power веб-сајт, Џек и Beanstalk на 888 веб-сајт и Месечината Принцеза на Casinoland веб-сајт.Индустријата продолжи да ги негираат овие наводи, во која се наведува дека не намерно се обидел да примами на малолетниците им е забрането да ги користат нивните игри.Сепак, Рекламирање Стандарди Агенција рече дека тој ќе ги испита тврдењата.Во отвореното писмо до Уредникот на неделата Пати, Коцкање Комисија изјави: "Заштита на децата од се повредени или експлоатирани од коцкање е јасен приоритет за Коцкање Комисија.Каде бизниси не успеваат да ги заштитат ранливите луѓе, особено децата, имаме и ќе продолжи да се земе фирма акција."Некои веруваат коцкање компании се виновни за се грижиш статистика околу малолетнички коцкање, со Доминик Lawson од Daily Mail во која се наведува: "Коцкање фирми насочување на децата само како злите како дрога pushers."Сепак, други веруваат дека истрагата да биде фарса, со GBGC Директор Warwick Bartlett коментирајќи: "Рекламирање е скапо, и коцкање компании мерка враќање на секоја реклама која се става против нови сметки vs цена, познати во трговијата како клиент набавната вредност.Зошто би коцкање компанија се трошат милиони обидува да примами деца да се коцка кога во моментот на продажба, тие не можат да отворите сметка?"На компанијата KYC ќе го блокира нив, тие не можат да депозит, освен ако тие се 18+ години.Тоа се лажни вести.Цртан филм ликовите, често се користи наместо на вистинските луѓе, бидејќи компјутерска графика се поевтини од плаќаат за прескапата ѕвезди.О, и од начинот на кој тие не само апелираме до деца, возрасни како и нив исто така."Критичарите на коцкање индустрија се одлучи само за деца или малолетници уживаат измислени ликови и цртани филмови, кои едноставно не е случај како да се провери казино влез рекорд. "На лет назад од Лас Вегас јас одеше по aisle на авионот и видов триесет проценти од возрасните гледа најновиот хит цртан филм Одвратното Мене", додаде Бартлет.Комисијата има положено во недела Пати досие од над 30 игри за Рекламирање Стандарди Орган (АС) за истрагата.Според Коцкање Комисија, речиси половина милион деца беа пронајдени да се коцка во Англија и Велс секоја недела, според Коцкање Комисија.Исто така, во извештајот, објавен минатата година во ноември, 6% од 11 до 15-годишниците се gambled онлајн користење на средства од нивните родители' сметки.Додека постои заеднички став дека треба овие шокантни статистички податоци треба да се обвини начинот на коцкање индустрија, некои ќе кажат постои проблем тука со родителска негрижа.Индустрија експерт и коцкање консултант, Стив Donoughue се вели: "стравот дека имаме епидемија на коцкање зависник привлечени деца на интернет од страна на цртан филм ликовите се користи во онлајн slots е глупост и Пати треба да знаат подобро."Да, имаме сајтови кои им овозможуваат на луѓето да игра за бесплатно без возраст и верификација па логично ова би можело да значи деца да си играат со нив.Дали ова значи дека индустријата е насочување на децата?Не, тоа не.Тие не се дозволени да се коцка и возраст проверки ќе го изберат за нив доколку тие се обидуваат и да играат за пари."Па тие ќе станат зависници, ако тие се игра бесплатно?Веројатно не, бидејќи децата се игра коцкање стил игри за векови и уште помалку од 1% се проблем.Но, она што за возрасните кои дозволувајте нивните деца си играат со користење на нивните сметки?Тоа ќе биде родителството прашањето, каде се неуспешни политичари да прави врева за тоа?" како да се провери казино исклучување.