соништа казино слободни без депозит бонус кодови

Слот машина производителот Меѓународни Игра Технологија рече вторник тоа искусни 66 проценти пад на приходите во текот на вториот квартал.Компанијата, кој се смета за најголем светски производител на гејминг опрема, рече дека неговата нето-приходи во четврт кои што завршува на 31 Март падна на $25.7 милиони евра, во споредба со $78.2 милиони евра во истиот три месечниот период пред една година.Бројките преведени на приход од 10 центи по акција, во споредба со 29 центи по акција во 2013 вториот квартал соништа казино слободни без депозит бонус кодови. IGT, која има корпоративното седиште во двете Лас Вегас и Рено, рече дека неговата нето-приходи од $512.8 милиони евра во четврт беше 15 процентно намалување во споредба со пред една година.На крајот на Март, IGT кажано инвеститори тоа беше полагање off 7% од глобалната работна сила — околу 350 до 375 позиции.Цената-сечење мерки ќе се претвори во заштеди од $30 милиони евра во тековната фискална година и од $50 милиони евра на годишно ниво во наредните години. "Во текот на кварталот, ние ја решителни мерки за да се намали IGT е цената структура и позицијата на компанијата за долгорочниот раст на приходите," IGT извршен ДИРЕКТОР Patti Харт вели во соопштението соништа казино најновите бонус кодови. "Гледајќи напред, ние сме убедени дека ние ќе бидеме во можност да ги искористиш нашите leaner цена структура, истражувачки и развојни инвестиции и премиум брендови да се вози акционерска вредност." IGT исто така, изјави инвестиции заедница тоа е намалување на нејзината фискална 2014 насоки за прилагоди заработка по акција од опсег од $1.28 да $1.38 да опсег од $1 до $1.10 соништа казино слободен врти кодови. Компанијата обвинија намали проекциите за намалување на приходите од U. регионални игри пазари и тешка бизнис клима во странските дестинации.Аналитичарите, сепак, рече дека имало и други олеснителни фактори повреда на компанијата.
Eilers Истражување директорот Тод Eilers рече вторник IGT беше губење на "премиум изнајмени" простор на казино подови за помалите конкуренти.Во неговата компанија неодамнешната анкета на слот кат менаџери дека тој врши со Fantini Истражување, IGT се соочува со интензивна конкуренција од големи и мали производители. "Врз основа на нашите најнови слот анкета, ние веруваме Aristocrat (Технологии) зеде значителен удел на пазарот во премиум сегмент на изнајмена повторно во четврт," Eilers рече canale ди покер дин небото.
"Покрај тоа, помалите брендови продолжи да чип далеку во nonwide област прогресивна премиум простор под закуп." Само IGT известување поделба да покажуваат пораст беше на компанијата интерактивни сегмент, која вклучува друштвени игри преку DoubleDown Казино апликација и приходи од дистрибуција на содржини за правна онлајн игри на среќа во Њу Џерси.Во квартал, приходи се зголеми за 20 проценти за да го $79.8 милиони евра.Приходите од социјални игри изнесува $68.8 милиони евра од вкупниот број. IGT рече на број на просечни дневни корисници на DoubleDown сајт зголемен за 5% во квартал, додека играчите поминато во просек 43 центи дневно стекнување на дополнителни виртуелни игри токени за користење на сајтот.За време на конференциски повик со аналитичарите, Харт рече IGT е нов лиценцирање договор со Sony и дозволува на компанијата да се одржи својата популарна Тркало на Среќата слот машина игра на DoubleDown-сајт од страна на крајот на годината.Во понеделникот, IGT рече Ќе Daugherty, ветеран од е-трговија, онлајн патување и мобилни индустрии, беше именуван за генерален директор на DoubleDown Интерактивни.Во редовното тргување, акциите на IGT зголемен 7 центи, или 0.50 проценти за затворање на $14.07 на њујоршката Берза..