најблиску казино да Vallejo Ca

Решение Шампион Ltd., Британски Девствени Острови-регистрирана подружница на електронски игри на среќа системи создателот Рај Забава Ltd., има платени Рај претседател Џеј Чун HK $470m (m) за да се стекнат со пет НИ патенти и шест очекување на патенти.На патенти се поврзани со мулти-терминал гејминг системи и сигнал наредниот НИ push од страна на Азиските игри фирма да го продаде електронски baccarat, рулет и sic bo машини во Невада, Мисисипи, Њу Џерси, Пенсилванија, Калифорнија, Конектикат и Флорида, според регулаторната со поднесување на Хонг Конг Берза.Како резултат на договорот, Чун ќе го види својот Рај стопанства пораст од 10.14% да 71.12%, necessitating понуда од страна на Чун да се стекнат со останатите акции во компанијата.Минатиот Мај, друг Рајот, подружница LT Игра, ratcheted до три-годишниот патент спорот со Shuffle Господар Asia Ltd., единица на НАС игри уред создателот SHFL Забава, со поднесување забрана против SHFL на подот на Глобалната Гејминг Експо Азија.Тоа доведе до Macau Царинските службеници поднесување на кривична пријава против SHFL, се прашува SHFL да поднесе жалба на Рајот е налог во ноември, кој првично беше одбиено, тогаш е потврдена од Макао, Судот на Втор Степен при крајот на декември.Макао Бизнис Секојдневно се изјасниле дека Рајот е Хонг Конг поднесување референци на патент brouhaha, но не појасни дали НИ патенти тоа беше стекнување беа истите кои е побарано на SHFL расправијата.Значењето на оваа борба ќе се веројатно сега преместете се на друга правна надлежност, префинета никој, но авторските права на адвокатите најблиску казино да vallejo ca.

ZYNGA КУПУВА КОЦКАЊЕ ПАТЕНТИ ОД ТРОЛ?Во другите патентни вести, социјална играчи (а наскоро и да биде вистински пари коцкари) Zynga се случува на свој патент кога.Во февруари минатата година, Замислуваме IP изјасниле дека Zynga се одржа но еден НАС патент, со девет апликации чека во птицата долг ред за чекање.Од тоа време, Zynga има покренато својата НАС патент вкупно 89, со 36 повеќе се во тек.Некои 38 од овие патенти – 33 од кои се директно поврзани со коцкање технологија, беа добиени од Вокер Дигитални ДОО, добро познат патент трол дека тужена Zynga (прв пат) во јануари 2011 година најблиску казино да vallejo калифорнија. (Можеби тоа објаснува зошто Zynga е скрши.) Вокер е воден од Џеј Вокер, основач на Priceline.com иако од оставајќи дека компанијата во почетокот на 2000 dot-com биста, неговиот главен извор на приход се појавува да биде стекнување права на интелектуална сопственост патенти, тогаш поднесување непријатност повреда одговара против компании како Apple, Amazon, eBay, Facebook, Google, Microsoft, Мулти-Држава Лотарија Асоцијација (Powerball) и над 100 други значајни (и длабоко pocketed) имиња.За да добиете идеја на Вокер е chutzpa, тој тврди дека Facebook е "пријател' функција – или, како Вокер повици тоа, "метод и систем за воспоставување и одржување на корисникот контролирана анонимна комуникација" – е неговото бебе, па се плати до, Цукерберг.Верувале или не, Вокер подружница Вокер Дигитални Игри е одговорен за развивање на три-димензионални, може да се верификуваат производ што, всушност, може да се види со свој очи: на радио фрекфентна идентификација (RFID) Совршен Плати baccarat табела.Но, Вокер, очигледно, не може да одолее на поривот за трол и Zynga очигледно даде Вокер неговиот фунти на интелектуална сопственост месо.Значи она што не Zynga се прави со овие патенти сега?Е ова ќе биде случај во кој жртви станува силеџија, поднесување свој непријатност одговара против своите конкуренти во надеж за воспоставување нови приходи поток? (Оти секој знае Bwin.партија тај-up не се случува да се направи некој богат.) Ние се надеваме дека не е, со оглед на Zynga го стави своето име – заедно со Google, Facebook и другите – на amicus curiae краток поднесена во декември повика американскиот Суд за Жалби за Сојузна Коло да се фрли идни тужби врз основа на нејасни, апстракт компјутер концепти кои може или не може дури и да се спомене зборот интернет во патент е поднесување.Компаниите се бара од судовите да се примени повеќе остроумниот око на раните фази на патент судски процес за да се намали "извонредно висок судски и сместување трошоци" компаниите мора да се има во одбраната себе против ваквите сомнителни патентни барања.Убаво расположение, можеби, но тоа не е веќе Божиќ, и ние одамна disabused себе на овој "добра волја кон мажи' празни.Ние очекуваме патенти и авторски права trolls како Вокер, Пол Ален, Скот Луис, Surfcast, Стево Дизајн, Стив Gibson и нивните ilk ќе продолжи да непотребно ги до судот систем со нивните shakedown тактики.Тоа е, се додека нашите патент за "метод и систем за verbalizing заврши и крајна срање во бесрамно понудата во можност да изнуди финансиски надомест од другите" е одобрен.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најблиску казино да долина град.