7 кланови рај казино настани

Непозната "приватен инвеститор" мастила договор за да се здобијат со велика БРИТАНИЈА компанија Спортски Индекс Група објавија во понеделник дека неидентификувани приватниот инвеститор во онлајн спортови обложување има постигнаа договор за купување на компанијата од нејзините сегашни сопственици, HgCapital, предмет на регулаторно одобрување.Основана во Лондон, во 1992 година, Спортски Индекс нуди спортски шири обложување, заедно со wagering на политички и showbiz настани.Во текот на последните четири години под Спортски Решенија бренд, SIG има исто така да стане провајдер на аутсорсинг спортски тргување услуги опфаќа управување со податоци, моделирање, цените на податоци и софтвер.Инвеститорот планови за поддршка на SIG тековните менаџмент тим во проширување на потенцијалот на своите B2C обложување бизнис, како и зголемување на опсегот на услуги обезбедени од страна на Група Б2Б цените и софтверски услуги за бизнис.Условите на трансакцијата не биле откриени.Ворен Марфи, извршен ДИРЕКТОР на Спортски Индекс Група, се вели во соопштението од понеделник:"Нашиот нов сопственик е извонредно се вклопуваат за нашиот бизнис.Ние имаме заедничка визија за иднината и ќе ги примите потребните ресурси и експертиза за да помогне да се вози идниот раст на двете Спортски Индекс и Спортски Решенија." Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година 7 кланови рај казино настани. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] 7 кланови казино waterpark часа.