колку често да се блеф во покер

АМЕРИКА GTECH стекнати Меѓународни Игра Технологија за $6.4 б; Лас Вегас Песоци заработил две-третини од една милијарда долари во текот на три месеци; Њу Џерси онлајн коцкање приходите падна за трет по ред месец; покер играч Павле Phua беше уапсен за управување со Азија спортски обложувања одекнува на Цезар Палас во Лас Вегас, додека SBOBET негираше каква било линк за нивното работење; Американски Игри Асоцијација извршен ДИРЕКТОР на Џеф Фриман зеде некои евтини снимки на Атлантик Сити, додека Rafi Farber предупреди дека градењето казина надвор AC не би се зголеми Њу Џерси е даночните приходи; BCLC беше наредено да плати добивки да ги проблем коцкари; Ultimate Покер додаде уште еден Невада казино својата онлајн покер список; конфузија царува околу Масачусетс' казино укинување прашање; Њу Џерси е Meadowlands тркачката патека се приклучи на слободно-игра спорт обложување куп; Том Galanis mused на внимателно стокмено место и звуци на слот машини; Татјана Pasalic recapped на акција кои се произведени оваа година Светската Серија на Покер ноември Девет додека Ли Дејви pondered Daniel Negreanu одлука да се открие неговиот вистински РЕНТАБИЛНОСТ од оваа година WSOP и fretted над PokerNews', воведување на телевизија HUD во главниот настан и Ребека Liggero одигра I-шпион на GIGse 2014 конференција во Сан Франциско, нудејќи моменти на денови еден, два и три.ЕВРОПА Bwin.партија предупреди дека неговата Q2 приходи биле 'помек отколку што се очекуваше' и покрај Светското Првенство додека Betsson и GVC Стопанства секој рече на Светското Првенство беше подарок што се чуваат за давање на; Турција добитник е на $2.7 б лотарија договор на конзорциум кој се вклучени Научни Игри; Betfred назначен Џон вид треска како и неговиот нов извршен ДИРЕКТОР; велика БРИТАНИЈА Коцкање Комисија предложи таму беше малку шаване соба на својот нов спортски спонзорство правилник; West Bromwich Albion ВАЛУТНА потпиша еден пар на спонзорства со Bet365 и 666bet; велика БРИТАНИЈА доби ново мало гејминг индустријата друштвото; на токсикологија извештај за Јоханес Stassmann предложи hallucinogenic лекови можат да се одигра улога во покер играч смрт; германски покер играч Али Tekintamgac беше осуден на три години затвор за неговото изневерување во живо покер настани и индустрија бројки се мери во за тоа како Amaya Игри е стекнување на PokerStars ќе се промени онлајн покер индустрија колку често да се блеф во покер. Macau ASIA Q2 казино приходи се зголеми и покрај значително Вип забави; Том Вотерхаус беше именуван за нов извршен ДИРЕКТОР на Вилијам Хил Австралија; Кина спорт лотарија имаше многу добри јуни благодарение на Светското Првенство; на Хонг Конг Jockey Клуб имаше "повеќето извонреден" сезона во неговата 130-годишна историја; Виетнам разби третата големи Светското Првенство онлајн обложување прстен; Најдобри Сонце International (конечно) освои Saipan казино дерби; Азискиот Брег Развој Ограничен доби нов инвеститор за нејзиниот Гранд Хо Трамвај во Дресот на проектот; Јужна кореја казино одби да плати $1m во добивки четири Кинески коцкари; Одмор и Установи Светот Корп финализиран неговото стекнување на Digiwave Решенија и Тајланд е military junta botched нејзините планови за реформа на лотарија билет цени.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку често да се топла вода покер.