коцкање во кралевите планина Nc

Sportradar има додадени уште две спортски субјекти во својата растечката листа на клиенти.Еден од светските најреномираните обложување измама-мониторинг агенции објавија дека нејзиното партнерство со Белгискиот Про Лига е проширена и тој потпиша нов договор со Хонг Конг Фудбалската Асоцијација.Како дел од проширувањето, Sportradar ќе продолжи да се признава право да го користат, пазарот и под-лиценца сите пред-натпревар и телевизија податоци за Белгискиот Про Лига на светот обложување на пазарот.Лигата познат како Jupiler Про Лигата се смета како топ-ниво лигата на Белгискиот фудбал.Покрај тоа, Sportradar, исто така, ќе продолжат да работат како и "Службен Sportsdata Партнер на Белгискиот Pro League" за наредните две сезони додека доставувањето на Jupiler Лигата со содржина решение производи што им овозможува на шампионите да се подобри информации и анализи обезбедува за нивните медиумски партнери коцкање во кралевите планина nc.

"Ние сме воодушевени што Белгискиот Про Лига одлучи да го ре-знак со нас и да има ни овозможи да ги поддржи како тие се развиваат атрактивноста на нивните фудбалски на обложување и медиумските пазари во светот," Sportradar извршен ДИРЕКТОР Карстен Koerl се вели во соопштението.Непосредно по потпишувањето на продолжување со Белгискиот Про Лига, Sportradar потпиша договор со Хонг Конг Фудбалската Асоцијација, обезбедување на вториот пристап до својата Измама Detection System (FDS).Новото партнерство дава на Хонг Конг ФА пристап до глобалната обложување интелигенција покривање на сите 113 игри на Хонг Конг е Премиер Лигата, Лига Купот, Community Shield, Виш Shield, ФА Купот и Play-off секоја сезона до јули 2017. Sportradar е експанзија во Азија-обложување на пазарот беше означен со отворањето на првата Азија канцеларија во поранешна Британска територија.Тоа не презема долго за компанијата за да го воспостави своето присуство во регионот, благодарение на својот нов се справи со Хонг Конг ФА разликата помеѓу 1/3 и 2/5 покер. "Тоа навистина беше невозможно да се игнорира кредибилитетот и угледот на Sportradar е Безбедносните Служби и во регионот, како и на меѓународно ниво," Хонг Конг ФА извршен ДИРЕКТОР Марк Sutcliffe рече разликата помеѓу американски рулет и европската рулет. "Па да имаат FDS следење на сите наши професионално ниво фудбалот е смирувачко и да го имаат тоа во место за три сезони ја истакнува нашата заложба за одржување на нашите натпревари безбедно." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre разликата помеѓу залог и да се јавите во покер.