разликата помеѓу американски рулет и европската рулет

Платформа на услуги за да се интегрираат добавувачот е слотови и табели игри на 10 јануари, 2017 – Ерменија: Multi-channel sportsbook и казино платформа на услуги Digitain го погоди договор со Betsoft Игри да се интегрираат добавувачот е целосен пакет на слотови и маса игри во својот производ портфолио.По договор, Digitain сега ќе биде во можност да нуди на своите оператор партнери блокбастер наслови како што се Грев Град Ноќи, Птици и Tipsy Туристички, како и голем број на маса игри, вклучувајќи блек џек, покер, и три картичка rummy.На Digitain Игри Платформа им овозможува на операторите да plug-in sportsbook, казино, живеат дилер, и виртуелен спорт модули, и вклучува интегриран исплата портал, бонус мотор, CRM систем и посветен на поддршка на корисниците разликата помеѓу американски рулет и европската рулет.

Digitain извршен ДИРЕКТОР Suren Khachatryan, рече: "здружени сили со Betsoft Игри ни овозможува да ја зајакне нашата игра портфолио со широк спектар на нови наслови и теми.Ние веќе нудат нашите партнери повеќе од 1.000 игри, еден од најширок избор на пазарот разликата помеѓу залог и да се јавите во покер. "Ние, исто така, ја разбереме потребата да се балансираат количина со квалитет, што е една од причините што соработува со Betsoft.Нивните игри се разочарав со најдобрите кога станува збор за механика, дизајн, и themes." Ана Mackney, Менаџер на Betsoft, рече снабдувач беше возбуден да се постигне договор со Digitain разликата помеѓу 1/2 и 2/5 покер reddit. "Ова е огромна шанса за нас да се стави нашите игри пред повеќе играчи од целиот свет кога е potawatomi казино милвоки.со отворање. Digitain има импресивен експанзија планови за наредната година, а ние сме среќни да се работи со нив, како тие да влезат на нови пазари," додаде тој.Веста доаѓа по напорен неколку месеци за Digitain, која неодамна overhauled на кориснички интерфејс за Ерменија-базирани оператор TotoGaming.com и зголеми својата географска стапало преку започна во Австрија со Tipp1 и Босна со Xlivegaming.com.За повеќе информации, ве молиме контактирајте: Плоштадот во Воздухот Комуникации Робин Hutchison, Директор, 131-151 Голема Titchfield Street, London, W1W 5BB| +44 (0) 20 3586 8272 | [email protected] За Digitain: Digitain е Ерменија-базирани sportsbook и казино платформа на услуги нудат најдоброто од раса клуч и бело-етикета решенија.Компанијата е примарен фокус е на регулирани Европскиот пазар, со амбициозен план да ја прошири својата географска стапало во Америка и Азија.Вработува повеќе од 800 на најсветлиот умови и креативни таленти во гејминг индустријата, со цел обезбедување на one-stop-shop за своите клиенти.Мулти-канал Digitain Игри Платформа им овозможува на операторите да plug-in sportsbook, казино, живеат дилер и виртуелни спортски модули, и вклучува интегриран исплата портал, бонус мотор, CRM систем и посветен на поддршка на корисниците.Нејзините sportsbook производ опфаќа 28,000 настани во живо, секој месец, низ 65 спортски земајќи ги во 7,500 лиги и повеќе од 3.000 обложување пазари, а неговото казино решение има 1000-плус игри од сака на NetEnt, Microgaming и Playson.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre кога е potawatomi казино случува да се отвори.