како да се добие подобра во покер математика

Мудис Инвеститори Услуга има донесено удар на U. игри на пазарот по доставување на вести, во средата дека подобрувањето е во застој и компании со големи долгови се "во голем ризик".Лас Вегас Преглед Journal објави дека аналитичар Peggy Holloway ја изрази својата загриженост за Цезар, CityCentre Стопанства и Уживаат Атлантскиот Citydue поради "значително близина на рок на доспевање или високо применети капитал структури".Тоа е само уште една причина зошто Цезар (тогаш Harrah ' s) се жали дека фамозниот одлука да не се движат во Макао како да се добие подобра во покер математика. Holloway додаде: "унапредување На тренд во игри приходи во место од средината на минатата година се појавува да биде одолговлекување.Импулс започна забавување во Март, а потоа во Мај игри јурисдикции пријавени целосно се намалува во игри приходи." Holloway исто така беше unmoved на успехот на одредени нови казина, како Уживаат во Атлантик Сити, Одморалишта Светот во Њујорк и Реки Казино во Илиноис, кои не се "развива игри побарувачката" во нивните соодветни локации како да се добие подобра во покер.

Moody 's, исто така, укажува на стравот од зараза од Европската должничка криза", како уште еден фактор, а тоа е нешто што може да се донесе по Shuffle Магистерски порано промена на срцето фирмата има расветли зошто преземањето на OnGame Мрежа е во застој.Компанијата изјава од ДИРЕКТОР на Гевин Исаков читаме дека додека тие се "жесток верници" во можностите во онлајн игри, стекнување на OnGame не е за нив.Зошто слушам плачеш?Ние ќе ги споделите со Gavster се објасни. "Бизнис услови во Европа се влоши, бидејќи февруари и како резултат на тоа, стана јасно за нас дека Ongame работењето пост-стекнување нема да се постигне во близина на рок резултати што првично се очекуваше и ќе бара поголеми тековните инвестиции отколку што се очекуваше.Иако ние веруваме во својот евентуалност, исто така, постои несигурност околу тајмингот на легализација и rollout на онлајн покер во U како да се добие подобра во онлајн покер. како на државно и федерално ниво," Исаков рече.Тој додаде дека по оценувањето на сите нивни опции тие се верува дека ова е "вистинската работа" за компанијата. WMS Игри има потпишано договор со Станица Казина, за да ги запознае своите Мојот Покер видео покер нуди да се машини на компанијата казина подоцна оваа година.Игри, што им овозможи на играчите да "го персонализирате" нивните покер искуство, ќе бидат инсталирани во сите Станица места од страна на крајот на годината и Скот Kreeger, Постар Заменик Претседател на работата на Станицата Казина, додаде, "развој на Мојот Покер беше страшно заедничко искуство.Нашите играчи беа инструментални во споделување на своите ставови, и ние работевме заедно со WMS за да креирате кориснички пристап кој им овозможува на нашите играчи за автоматски да се пријавите кога ќе ја вметнете своите Интернат Помине играч картичка во гејминг машина и да ги уживаат сите на индивидуализираниот карактеристики кои го прават Мојот Покер уникатен и возбудлив новата опција за видео покер играчи." WMS е зафатен од неодамна се имаат стекнато онлајн инвеститорот Jadestone минатиот месец и се пресели во Белгискиот пазар со Partouche во април.Најновите вести дојде на истиот ден дека три нови членови на виш кадар беа избрани.Стив Byrne се приклучува WMS како и своите маркетинг на производи извршен директор со Рон Rivera ангажиран како западен поделба на продажбата и национални сметки ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ од 9 јули види кучиња gagner ау покер. Рик Riehm, во меѓувреме, е промовирана од Централна Атлантскиот Регион Извршен Директор на Источна Поделба на продажбата ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre види кучиња е најлесен покер масата.