на крајот на англиски јазик

Велика БРИТАНИЈА bookies Вилијам Хил имаат по име Том Вотерхаус (на сликата) за нов шеф на компанијата Австралиската операции.Во август минатата година, Хилс платени AUD 35m (£19m) за да додадете TomWaterhouse.com операции на својата Австралиска стопанства, која ги вклучува Sportingbet и Centrebet брендови.Во Мај, Хилс објави дека поранешниот Sportingbet извршен ДИРЕКТОР Мајкл дискриминација во вработувањето, кои биле служат како извршен ДИРЕКТОР на Ридови' консолидирани Ауси операции, беше на чело на излезите.Џејмс Хендерсон, кој ќе го замени Ралф Врвот како извршен ДИРЕКТОР на Хилс " група операции ефективни август 1, биле служи како привремена Ауси извршен ДИРЕКТОР.Хилс сега вели дека неговиот 2014 сметки ќе вклучуваат £1.8 м во исклучителни трошоци за реструктуирање на својата Ауси менаџерска структура.Хилс, исто така, најави дека има смири се заработи надвор одредбите на TomWaterhouse.com стекнување.Договорот повика на врвот-up до AUD 70m врз основа на Вотерхаус сајт исполнуваат одредени перформанси одредници до 2015 година на крајот на англиски јазик. Хилс сега вели дека тоа има се заработи-излезе во пресрет на распоред за AUD 5m (£2.7 m), AUD 4m повеќе отколку што имаше очекува на крајот на 2013 година на крајот на француски.
Хилс ќе книгата екстра AUD 4m како исклучителна цена во 2014 година е казино во payson отвори. Хилс неодамна најави дека беше посветена рекорд 22m wagers на 2014 година ФИФА Светското Првенство, кои е дозволено да handily победи своите £200m Светското Првенство обложување промет целна дури и пред недела е финалниот натпревар.Хилс допрва треба да се открие како профитабилен својата Светското Првенство тргување е, но конечниот промет слика ќе биде повеќе од два пати се совпаѓа Хилс снимени во текот на 2010 турнир.Имаат силна Ауси присуство несомнено помогна притисни Хилс во текот на врвот, како Ауси операции пријавени преземање на Светското Првенство wagers вреди да се AUD 24m (£13.1 м).Тоа беше подобро од Tatts Група, која е генерирана само AUD 17m.Сепак, Хилс' резултати paled во споредба со Betfair Австралија, која се евидентирани AUD $52m во промет, додека Paddy Power е Ауси изданок Sportsbet на врвот на сите онлајн-само bookies со големите AUD 74m (£40.4 м).Но belle на топката беше корпоративни bookie Tabcorp, кој им рече на Сиднеј Морнинг Хералд што се очекува конечниот промет збирот на врвот AUD 120m (£65.5 м), што делумно е благодарение на своите ексклузивни wagering спонзорство со локалните радиодифузери.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е казино во перт отворено.