е казино во Peoria илиноис отвори

13 септември 2018 – Yangon, Мјанмар: најголема глобална спортски медиуми сопственост во Азија историја, ЕДЕН Шампионатот™ (ЕДЕН), има само најави на главниот настан за ЕДЕН: ИЗВРШУВАЊЕ НА ГОЛЕМИНАТА, сет за во петок, 26 октомври, во Thuwunna Затворен Стадион во Yangon, Мјанмар.Владеел ЕДЕН Средна Светски Шампион "Бурма Python" ќе ја брани титулата против Mohammad Karaki.Билет информации за ЕДЕН: ИЗВРШУВАЊЕ НА ВЕЛИЧИНАТА е достапен на www.onefc.com е казино во peoria илиноис отвори. Chatri Sityodtong, Претседател и извршен ДИРЕКТОР на ЕДНА Првенство, изјави: "ЕДЕН Шампионатот се враќа на Yangon во октомври оваа година со друг блокбастер вечерните часови на свет-класа боречки вештини!Секој ние посета Yangon, тоа секогаш е спектакл.Аун La N Пееја е два-поделба titleholder и апсолутна phenom, возљубен од својот народ за неговата огромна вештина во боречки вештини арена, и неговата способност да се обединат сите кога тој ги врши.Тој ги вистинските вредности на боречки вештини и е огромна шампион со големо срце.Аун La N Пееја е во уште еден тежок тест, сепак, како Либан е Mohammad Karaki е без сомнение достоен предизвикувач на средна престол.Тоа ќе биде апсолутно електрични на Thuwunna Затворен Стадион и уште еднаш!" Аун La N Пееја е Мјанмар најуспешниот спортист во историјата, чија импресивна поднесување вештини заработил му прекар на "Бурма Python".Роден е во Myitkyina во планинскиот Kachin на Државата, тој му припаѓа на едно етничко малцинство познат како Kachin.Аун La N Пееја заробени на ЕДЕН Средна Светското Првенство со едногласна одлука победа над Vitaly Bigdash во јуни 2017 е казино во палм спрингс се отвори.

Во февруари 2018, тој го порази Бразил е Александар Мачадо да биде крунисан ОНОЈ Светлина во тешка категорија Светски Шампион.Следната нагоре, 33-годишниот е наместен да ја брани својата средна титулата против Mohammad Karaki.Непоразен Либански мешани боречки вештини ѕвезда Mohammad "О Lutador" Karaki е 27-годишниот средна со unblemished професионални рекорд на 9-0 е казино во ozark на брод. На Феникс Средна Шампион, Karaki се смета за еден од најголемите мешани боречки уметници од блискиот исток.Тој исто така порано се одржа на Пустината Сила светлина во тешка категорија и средна наслови.На неговата девет победи, само една рунда достигна финалната бел.Со пет поднесоци и три волшебна knockouts на своето име, Karaki е стравуваа finisher кои се очекува да се донесе на огнена моќ кога тој ги исполнува "Бурма Python" Аунг La N Пееше за ЕДНА Средна Светското Првенство.За повеќе надградби во ЕДЕН Шампионатот, ве молиме посетете ја www.onefc.com следете нè на Твитер и Instagram @ONEChampionship, и да ни се допаѓа на Facebook.За ЕДЕН Шампионатот™ ЕДЕН Шампионатот е најголемата глобална спортски медиуми сопственост во Азија историја.Со седиште во Сингапур, ЕДЕН Шампионатот е дом на боречки вештини и е најголем во светот боречки вештини организација, хостинг напади во сите стилови на боречки вештини како што се Muay Тајландски, кик-бокс, Карате, Кунг Фу, Silat, Санда, Lethwei, Мешани Боречки Вештини, Tae Квон Дали, Поднесување Grappling, и повеќе.Светот повеќето возбудлива боречки вештини организација домаќин на најголемиот спортски забава настани низ Азија, кој се некои од најдобрите светски боречки уметници и светски шампиони, сите потпишан до ексклузивни договори, на најголемиот медиуми емитува во Азија.Во прилог на својата дигитални платформи, ЕДЕН Шампионатот преноси на повеќе од 1.7 милијарди потенцијални гледачи низ 138 земји ширум светот со некои од најголемите глобални радиодифузерите, вклучувајќи Фокс Спорт, ABS-бибиси арапски, Астро, ClaroSports, Bandsports, Startimes, Премиер Спорт, Thairath ТВ, Skynet, Mediacorp, OSN, и повеќе.Медиумите Контакт: Loren Мек, ЕДЕН Првенство (e): [email protected] (м): +65 9771 5617 @LorenONEFC Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е нелегално коцкање во германија.