е казино во Payson аризона се отвори

Атлантик Сити е казина започна годината силно, до речиси осум проценти во јануари за претходната година, продолжува скромна нагорен тренд за сектор во 2016 година. Вкупната победа за казина дојде во $204.7 милиони евра, во споредба со $190.1 милиони евра за јануари 2016 година.
Приходи, во меѓувреме беа до 15.2 проценти.Да се биде фер, иако, што скокаат, е во целост да се очекува, со оглед на контекстот.Во јануари 2016 година, голем дел од источниот брег беше парализиран од Невремето Џонас, најголемата зима снег бура да го погоди Среден Атлантик од 1978 година е казино во payson аризона се отвори. Го видов забрана за патување во Њујорк и Њу Џерси, со илјадници летови се откажани, а силни ветрови и опасно висок плимата донесе поплави во градот е нелегално коцкање во грузија. "Истиот бура што ефикасно ги избриша да се спроведе целосна викенд минатата година, е една од големите причини зошто приходи за тековната казина скокна од страна на 15.2 отсто минатиот месец," призна Казино Контрола Претседателот на Комисијата Матеј Levinson, рече во официјална изјава.Кој рече дека, Атлантик Сити не се зимска бура оваа година, иако не и на сосема ист обем, а, во меѓувреме, имаше помалку јануари дена викенд минатиот месец во споредба со пред една година, додека поголемиот дел од Нова Година е празник викенд падна во декември.Тоа е поттикнување на почетокот на годината, а потоа, за сектор кој го видел пет од неговите 12 својства блиску во текот на изминатите неколку години, неодамна на Трамп Таџ, кој се затвори своите врати во октомври.Постои чувство, сепак, дека секторот сега може да се rightsized поради затворање на фабрики, фактор кој што придонесува кон неговото обновување.И да се биде среќен помага, премногу е нелегално коцкање во гс.
Levinson рече дека казина беа многу luckier овој јануари од минатата, победа повеќе пари против табела игра клиенти. "Благодарение на голем замав во задржете процент, табела игра приходи се зголемени за 18 проценти, додека интернет игри на приходи се зголеми од 28.6 проценти", рече тој е нелегално коцкање во кипар. "Дури и кога резултатите за сега веќе затворени Таџ Махал се вклучени, приходите се нагоре petit казино collonges ау mont d'or.

"Секој од тековната оператори освои повеќе овој јануари отколку во истиот месец минатата година, и Borgata ја имаше својата најдобра јануари некогаш." Како Levinson сугерира, онлајн игри на среќа во Њу Џерси продолжува да си одат од силата на сила.Приходите се зголемени речиси 30 проценти за минатата година, од $14.6 million to $18.8 милиони евра.Дури и онлајн покер, па често сиромашните братучед да онлајн казино сегмент, беше до скоро 9 проценти. petit казино cours berriat grenoble.