роден да биде богата слотови

Страствен bitcoin следбеници може да се забележи дека цената на популарната дигитални валута е на надолниот тренд во последно време.Во вторникот, на cryptocurrency со кои се тргува на $602.93 по bitcoin—пад на повеќе од $50 од минатата недела цена—додека пазарната капитализација исто така натопена да $9.55 милијарди долари.Но, нема потреба да се секирај—уште—според некои аналитичари, кои chalked до цената пад на "пазарот на неизвесност" предизвикани од неодамна се одржа средба меѓу рударите и bitcoin јадро на програмерите.На состанокот беше затворен за претставниците на медиумите или независни набљудувачи, па детали се кратки.Имаше извештаи, сепак, дека речиси две дузина програмерите од Bitcoin Основни и Молња, како и седум Кинески рудари и претставници од рударски компании, присуствуваше на состанокот.Организаторите од состанокот како "општествен настан," но аналитичарите веруваат дека постои голема шанса-учесници ќе дискутираат за прашања кои се однесуваат на bitcoin е блок големина прашање, како и на дигитални валута други скалабилност тешкотии, кои, пак, поткрепен т.н роден да биде богата слотови.

"пазарот на неизвесност." Ова не е прв пат дека на врвот месинг на bitcoin одржа средба, и со тоа, исто така, предизвика цената на дигитални валута да се натопи.Но сега за сега, тоа е некој погоди како да се она што можеме да очекуваме од настанот.Џек Ма punts на blockchain технологија за снимање донации во Меѓувреме, Alibaba основач и извршен ДИРЕКТОР на Џек Ма се свртуваат кон blockchain за да помогне во подобрување на отчетноста на Кинеската организација се вклучени во филантропијата, Блумберг пријавени.Мравка Финансиски Услуги, филијалата на компанијата на Alibaba, најави дека започна со користење на технологијата зад bitcoin да се создаде "си игра-доказ" книга каде што може да се забележи донации од повеќе од 400 милиони корисници на неговите онлајн плаќање платформа Alipay.Со Alibaba е "Мравка Љубов", донатори може да ги пратите на нивните трансакциски истории, да научат каде нивните донации оди и провери како фондот е поминато, компанијата, рече.Според државната рок Xinhua News Agency, филантропијата во Кина се зголеми од колку што е 10 пати, достигнувајќи $10 милијарди долари во декадата преку 2014 година, и покрај извештаите на скандали и на рсза.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre на товар де надополнување на казино монтреал.