ресторан La каскада казино Dunkerque

Донесување на одлука за тоа дали да се казино во нивниот роден град има преземено приоритет во однос на било која друга материја во Тајван е оддалечените острови на Kinmen.Дури и музички фестивали.Се одржа во островот секоја година, Kinmen Тунелот Музички Фестивал се смета за најголемата туристичка атракција и е една од првите активности планирани за секоја година, Су Ченг-ji, портпарол за Kinmen Националниот Парк каде фестивал се одржува, изјави КНА.Оваа година, сепак, организаторите одлучија да го одложи музички фестивал да се направи патот за коцкање референдум, кој ќе се одржи на 28 октомври ресторан la каскада казино dunkerque. Организаторите рече дека настрана од плимата и да се биде "премногу висока за пријатен концерт," тие исто така сакаат "да ги охрабриме сите да гласаат за овој важен коцкање референдум," кој ќе се зголеми Kinmen е туризмот и креирање на работни места на островот.Референдумот ќе им овозможи на жителите на островот, да одлучат дали сакаат казино да биде изградена во Kinmen ресторан la каскада казино де dunkerque. Kinmen County Советот Tsai Чун-шен, кој го иницираше референдум, беше во можност да се соберат 5,602 валидна потписи за да направите резервна копија на неговата иницијатива, надминување на прагот поставени од страна на комисијата.Ако се оди според планот, ова би можело да биде трет пат на Тајванскиот оддалечените островот ќе се одржи референдум за коцкање, откако владата го крена 15-годишната забрана за коцкање на островите на Kinmen, Matsu и Penghu во септември 2009 година порт пери казино ресторан со мени. Претходните две референдуми се одржа во Penghu, но жителите гласаше—два пати—против идејата на дозволувајќи им на казино установи во земјата.Во октомври 2016 година референдум, 81 проценти или 26,598 жителите гласаа против казино план, а 6,210 гласови беа во корист на диск да се донесе казина во Тајван порт richey fl казино брод. Kinmen има околу 140.000 жители се регистрирани, но вистинските населението што живее во островот е само 60,000 порт пери казино. Ако референдумот е одржана, фантомски гласачи ќе игра клучна во анкетата, според раните извештаи.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre покер турнири.